Spaudos kioske menininko Wolfgango Benderio vystančių gėlių instaliacija

Wolfgang Bender untitled  MUMOK  Vienna 2015 detail
Wolfgang Bender, be pavadinimo, MUMOK, Viena, 2015, (detalė)
fone: Christopher Williams, Puokštė Basui Janui Aderiui ir Christopheriui D´Arcangelo, 1991
Balandžio 13 dienąketvirtadienį18 val. laikinoje VDA Nidos meno kolonijos kuruojamoje projektų erdvėje (Taikos g., Nida) pristatoma Kolonijos rezidento austrų menininko Wolfgango Benderio instaliacija „Viskas“

Buvusiame spaudos kioske eksponuojamą instaliaciją padiktavo menininko apmąstymai apie intervencijas viešojoje erdvėje ir skirtingų meno istorijos sluoksnių susidūrimas.Prieš kelis metus Vienos Modernaus meno muziejuje (MUMOK) Wolfgangas užfiksavo jauną moterį. Už jos nugaros esantis kūrinys su gėlių puokšte tapo ir šios instaliacijos ašimi. Tikrų gėlių puokštė, paguldyta ant stalo, tampa tam tikros ceremonijos dalimi. Puokštė turi sąsajų su meno kūriniu, esančiu Vienoje, bet žiūrovas mato tik Nidoje eksponuojamas gėles.

Wolfgango Benderio kūrinius geriausiai apibūdina palyginimas su daugiasluoksniu storu audiniu. Jo kūryba atspindi menininko pasaulėžiūrą ir yra turtinga nuorodų į šiuolaikinį meną. Instaliacija „Viskas“ pristatoma balandžio 13 dieną, Didįjį ketvirtadienį, kuomet katalikiškas pasaulis mini Paskutinės vakarienės dieną, laiką iki Kristaus nukryžiavimo. Praeidami pro instaliaciją praeiviai greičiausiai prisimins ir šią ypatingą progą. Gėlės taip pat tampa visų šių užkoduotų instaliacijos aplinkybių dalimi, kurias galima įspėti matant jau minėtą fotografiją ir lango stiklą su išgraviruotu tekstu ir ypatinga data. Nors kiekviena instaliacijos dalis turi savo prasmę, kartu jos susijungia į vientisą pasakojimą. Kitas instaliacijos dalis (fotografiją ir stiklo kūrinį) galite pamatyti menininko internetinėje svetainėje.

Wolfgang Bender untitled MUMOK  Vienna 2015
Wolfgang Bender, be pavadinimo, MUMOK, Viena, 2015
 
Bouquet real
 Wolfgang Bender, Viskas, gyvų gėlių puokštė, stalas, 150 x 55 x 60 cm, instaliacijos vaizdas, 2017

Wolfgangas Benderis gyvena ir kuria Vienoje (Austrija). Didelį meninių praktikų stažą menininkas sukaupė dirbdamas su fotografiniais atvaizdais, tyrinėdamas linijas, pėdsakus ir dalyvavimo strategijas bei taip kviesdamas auditoriją tapti svarbia jo kūrybos dalimi.Menininkas dalyvauja tarptautinėse parodose eksponuojamose Austrijos kultūros forume (ACF) Romoje (Italija) (2017 m. vasaris-kovas), galerijoje „allerArt“ Bliudence (Austrija) balandžio 27 dieną atidaroma didelė menininko instaliacija „1.1.R.E.G.A.L.“ taip pat menininkas dalyvaus didžiausio Austrijos transliuotojo ORF rengiamoje parodoje, jo kūrybą bus galima išvysti ir šį lapkritį Brėgenco (Austrija) menininkų namuose.

Instaliacija „Viskas“ buvusiame spaudos kioske eksponuojama iki gegužės 7 d. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos. Projekto globėjas ‒ Andrius Tamaliūnas.