Rezidencijų tipai

NMK rezidencijų programa dažnai yra susijusi su vykdomais tiek ilgesnės, tiek trumpesnės trukmės projektais, moksliniais tyrimais, švietimu, kurie turi specialias finansavimo struktūras ir apima konkrečius su projektais susijusius atvirus kvietimus dalyvauti. Apie juos skelbiama interneto svetainėje, naujienlaiškyje ir socialinėje žiniasklaidoje. Nors šie kvietimai yra nereguliarūs ir pavieniai, savarankiškai finansuojamos ir bendradarbiavimo rezidencijos NMK kartojasi reguliariai.


● Savarankiškai finansuojama rezidencija

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos (NMK) rezidencijų programa suteikia atrinktiems dalyviams galimybę nuo dviejų iki penkių mėnesių apsigyventi ir dirbti Nidoje. 

Programoje gali dalyvauti menininkai ir tyrėjai, dirbantys istorijos, ekologijos ir politikos, socialinių mokslų, vizualiosios kultūros ir tarpdiscipliniškumo srityse, dizaineriai, architektai, tyrėjai, teoretikai ir kuratoriai, taip pat praktikai, dirbantys su scenos menais, garsu, medžiagų tyrimais / amatais ir kinu.

Rezidencijos kaina – 580 EUR/mėn., įskaitant visus mokesčius, naudojimąsi įranga, belaidžiu internetu, bendromis erdvėmis ir dviračiais. 

Paraiškos teikiamos kartą per metus kovo-balandžio mėnesiais. Atrinktiems kandidatams išduodamas paramos raštas, kad jie galėtų individualiai siekti dotacijos.

● Bendradarbiavimo ir remiamos rezidencijos

Neringos savivaldybės stipendija
Kasmetinis atviras kvietimas: Vasario-balandžio mėn.

Nidos fotografijos simpoziumo rezidencija
Kasmetinis atviras kvietimas: Vasario-balandžio mėn.

„AIR – ARTIST IN RESIDENCE Niederöstereich“ rezidencija
Kasmetinis atviras kvietimas: Rugsėjis–lapkritis