Lietuvos fotomenininkų sąjunga bendradarbiaudama su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija tęsia rezidencijų programą, kuri yra ir simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ dalis. Rezidencijos tikslas – atsižvelgti į vietos specifiką bei kintančias fotografijos lauko ribas. Rezidencijoje numatoma aktualizuoti fotografiją ir kaip mediją, ir kaip išraiškos priemonę. Programa orientuojasi į menininkus, savo kūryboje propaguojančius kritinį mąstymą, kvestionuojančius nusistovėjusias kultūros lauko praktikas bei neabejingus socialiniams ar politiniams pokyčiams ar aktualijoms. Rezidencijos dalyvis gali tęsti savo jau kuriamas serijas, jei jos konceptualiai ar tiesiogiai siejasi su Neringa, ar pradėti naują darbą, konkrečiai skirtą rezidencijos vietai. Fotografija gali būti naudojama ir kaip medžiaga, ir kaip priemonė galutiniam rezidencijos meno kūriniui sukurti. 

Autorius laisvai renkasi temą, darbo techniką ir subjektą, galimai viską aptardamas su rezidencijos vadovais. Galutinė išraiška gali būti ir kaip fiziškai apčiuopiamas objektas, ir kaip laiko ir vietos liudijimas vyksmu.

Rezidencijos rezultatai bus pristatomi tarptautinio fotografijos simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ pagrindinėje programoje (gyvai arba nuotoliniu būdu). Rezidencijos metu sukurti darbai bus išleisti spausdintinio leidinio forma.  

Atsirinktam autoriui bus mokama 600 eur. stipendija pragyvenimui, padengiamos kelionės (bilietas iki 300 eur.) ir būsto išlaidos. Taip pat, pagal susitarimą, gali būti padengtos techninės priemonės, darbų spauda, skaitmeninimas ar kt. su darbo pagaminimu susijusios techninio poreikio išlaidos (iki 300 eur.).

Gyvenama vieta ir darbo priemonės – rezidentas bus apgyvendintas Nidos meno kolonijoje. Pagal poreikį ir susitarimą rezidentas turės galimybę naudotis vietos studijomis, dirbtuvėmis, biblioteka ir kt. techninėmis priemonėmis.

Kasmetinis atviras kvietimas: Vasario-balandžio mėn.