Rezidencijų programa

Apie rezidencijas

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos (NMK) rezidencijų programa suteikia atrinktiems dalyviams galimybę nuo dviejų iki šešių mėnesių apsigyventi ir dirbti Nidoje. NMK yra įsikūrusi atokioje UNESCO pasaulio paveldo vietovėje, apsuptoje unikalaus Kuršių nerijos kraštovaizdžio – miško, smėlio kopų, marių ir jūros. Ši įstaiga yra Vilniaus dailės akademijos padalinys, kuriame ne tik vykdoma tarptautinė menininkų rezidencijų programa, bet ir organizuojami meno bei tyrimų projektai, parodos, rengiami studentų seminarai.

Rezidencijos programos tikslas – suteikti rezidentams netrukdomą laiką ir erdvę susikaupti, mainytis įžvalgomis ir taip įgyti naujų žinių, praplėsti bei paįvairinti akiratį. Programos metu rezidentai kviečiame į diskusijas su kolegomis praktikais, NMK meninės programos dalyviais ir Nidos doktorantūros mokykla. NMK bendradarbiauja su vietinėmis kultūros institucijomis ir suteikia galimybęrezidentams rengti pristatymus jose bei įsitraukti į NMK edukacinę programą vedant menininkų pokalbius ar seminarus Vilniaus dailės akademijoje ar vietinėse valstybinėse pradinėse ir vidurinėse mokyklose.

Studijos, patalpos

Nidos meno kolonijoje yra penkios dviejų aukštų (65 kv. m.) rezidencijų studijos (daugiau nuotraukų). Patalpos įrengtos atskirame Kolonijos pastate, kurį su pagrindiniu korpusu jungia dengtas koridorius. Trijų studijų vonios kambariai, virtuvėlės ir darbo erdvės įrengtos apačioje, antrame aukšte – miegamojo erdvė. Kitose dviejose studijose dirbti galima antrąjame aukšte, o gyventi – pirmąjame. Studijų sienos baltos, o lubų aukštis siekia tris metrus. Studijos, kuriose darbo erdvės antrame aukšte, turi stoglangius, langai nukreipti į pietus ir šiaurę. Studijų, kurių darbo erdvės įrengtos apačioje, langai tik iš pietų pusės. Visos rezidencijų studijos turi interneto prieigą.