Rezidencijų programa

Apie rezidencijas

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos (NMK) rezidencijų programa suteikia atrinktiems dalyviams galimybę nuo dviejų iki šešių mėnesių apsigyventi ir dirbti Nidoje. NMK yra įsikūrusi atokioje UNESCO pasaulio paveldo vietovėje, apsuptoje unikalaus Kuršių nerijos kraštovaizdžio – miško, smėlio kopų, marių ir jūros. Ši įstaiga yra Vilniaus dailės akademijos padalinys, kuriame ne tik vykdoma tarptautinė menininkų rezidencijų programa, bet ir organizuojami meno bei tyrimų projektai, parodos, rengiami studentų seminarai.

Rezidencijos programos tikslas – suteikti rezidentams netrukdomą laiką ir erdvę susikaupti, mainytis įžvalgomis ir taip įgyti naujų žinių, praplėsti bei paįvairinti akiratį. Programos metu rezidentai kviečiame į diskusijas su kolegomis praktikais, NMK meninės programos dalyviais ir Nidos doktorantūros mokykla. NMK bendradarbiauja su vietinėmis kultūros institucijomis ir suteikia galimybęrezidentams rengti pristatymus jose bei įsitraukti į NMK edukacinę programą vedant menininkų pokalbius ar seminarus Vilniaus dailės akademijoje ar vietinėse valstybinėse pradinėse ir vidurinėse mokyklose.

Rezidencijų tipai

NMK rezidencijų programa dažnai yra susijusi su vykdomais tiek ilgesnės, tiek trumpesnės trukmės projektais, moksliniais tyrimais, švietimu, kurie turi specialias finansavimo struktūras ir apima konkrečius su projektais susijusius atvirus kvietimus dalyvauti. Apie juos skelbiama interneto svetainėje, naujienlaiškyje ir socialinėje žiniasklaidoje. Nors šie kvietimai yra nereguliarūs ir pavieniai, savarankiškai finansuojamos ir bendradarbiavimo rezidencijos NMK kartojasi reguliariai.


● Savarankiškai finansuojama rezidencija

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos (NMK) rezidencijų programa suteikia atrinktiems dalyviams galimybę nuo dviejų iki penkių mėnesių apsigyventi ir dirbti Nidoje. 

Programoje gali dalyvauti menininkai ir tyrėjai, dirbantys istorijos, ekologijos ir politikos, socialinių mokslų, vizualiosios kultūros ir tarpdiscipliniškumo srityse, dizaineriai, architektai, tyrėjai, teoretikai ir kuratoriai, taip pat praktikai, dirbantys su scenos menais, garsu, medžiagų tyrimais / amatais ir kinu.

Rezidencijos kaina – 580 EUR/mėn., įskaitant visus mokesčius, naudojimąsi įranga, belaidžiu internetu, bendromis erdvėmis ir dviračiais. 

Paraiškos teikiamos kartą per metus kovo-balandžio mėnesiais. Atrinktiems kandidatams išduodamas paramos raštas, kad jie galėtų individualiai siekti dotacijos.

● Bendradarbiavimo ir remiamos rezidencijos

Neringos savivaldybės stipendija
Kasmetinis atviras kvietimas: Vasario-balandžio mėn.

Nidos fotografijos simpoziumo rezidencija
Kasmetinis atviras kvietimas: Vasario-balandžio mėn.

„AIR – ARTIST IN RESIDENCE Niederöstereich“ rezidencija
Kasmetinis atviras kvietimas: Rugsėjis–lapkritis

Studijos, patalpos

Nidos meno kolonijoje yra penkios dviejų aukštų (65 kv. m.) rezidencijų studijos. Patalpos įrengtos atskirame Kolonijos pastate, kurį su pagrindiniu korpusu jungia dengtas koridorius. Trijų studijų vonios kambariai, virtuvėlės ir darbo erdvės įrengtos apačioje, antrame aukšte – miegamojo erdvė. Kitose dviejose studijose dirbti galima antrąjame aukšte, o gyventi – pirmąjame. Studijų sienos baltos, o lubų aukštis siekia tris metrus. Studijos, kuriose darbo erdvės antrame aukšte, turi stoglangius, langai nukreipti į pietus ir šiaurę. Studijų, kurių darbo erdvės įrengtos apačioje, langai tik iš pietų pusės. Visos rezidencijų studijos turi interneto prieigą.

Darbinis pabėgimas

Be rezidencijų programos, NMK teikia galimybę praleisti darbinį pabėgimą nuo 2 iki 4 savaičių Nidoje nuo lapkričio iki kovo mėnesių. Darbiniai pabėgimai yra skirti ieškantiems ramios darbo aplinkos, susikaupimo vystant naujus darbus, tyrimus, mokantis ar rašant doktorantūros darbą. Kambariai yra suteikiami pagal galimybes. Kadangi yra daugiau prašymų negu laisvų kambarių, paraiškų teikimo proceso metu prieiga dažniausiai suteikiama kultūros ir akademinės bendruomenės srityje dirbantiems specialistams. 

Darbinio pabėgimo paraiškos prasideda nuo rugsėjo ir yra nuolat įvertinamos. Paraiškos peržiūrimos NMK komandos iškart po pateikimo. Atsakymas suteikiamas nuo 5 dienų iki  2 savaičių po užpildymo. Užpildykite prašymą čia.

Kainos lapkritį-kovą

1 Asmuo: 2 savaitės: 242€; 3 savaitės: 363€; 4 savaitės: 484€
2 Asmenys: 2 savaitės: 339€; 3 savaitės: 508€; 4 savaitės: 678€
  
Į kainą įskaičiuota: apgyvendinimas, patalynė bei rankšluosčiai, WiFi, naudojimasis bendromis virtuvės ir bibliotekos erdvėmis (karantino metu naudojimasis biblioteka negalimas). Už papildomą mokestį yra galimybė naudotis kūrybinių dirbtuvių, parodų bei koferencijų erdvėmis, taip pat – NMK įranga.
  
Mokėjimas bei rezervacijos atšaukimas

Sumokėti už darbines atostogas prašome ne vėliau kaip likus dviems savaitėms iki atvykimo. Jei sumokėjus pasikeitė planai, kompensuosime visą pervestą sumą, išskyrus banko mokesčius tuo atveju, jei apie tai mus įspėsite dvi savaitės iki rezervuoto darbo pradžios. Jei laiku neatšauksite užsakymo arba laiku nesumokėsite, neturėsime galimybės pilnai kompensuoti užsakymo ir negalėsime rezervuoti Jums kambario. 

Kontaktai

Daugiau informacijos apie rezidenciją teiraukitės adresu residency@nidacolony.lt.