Doktorantai kaip būsimieji edukatoriai. Peer to peer mainai
- Informacija
- Paskelbta: 2022 rugpjūčio 25, Ketvirtadienis 11:08
„Doktorantai kaip būsimieji edukatoriai. Peer to peer mainai“ 2022 m. rugpjūčio 22–26 d. Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (NMK) E. A. Jonušo g. 3 LT-93127 Nida Lietuva 2022 m. Nidos doktorantų mokykloje (NDM) daugiausiai dėmesio skiriama doktorantų kaip būsimų edukatorių vaidmeniui, kuris neretai tampa tarpinis ir gana dviprasmiškas – jie yra ir studentai, ir esami/būsimi pedagogai. Todėl šių metų NDM struktūruota siekiant atspindėti būtent šį dvilypumą, parengiant tarpusavio mainais grįstą programą. Kaip „būsimieji profesoriai“, doktorantai kursuose dalyvauja atlikdami šį dvigubą vaidmenį – ir kaip informacijos skleidėjai, ir kaip jos gavėjai, drauge sudarydami savipakankamą ir/arba savarankišką sistemą švietimo srityje. Mokymasis tarpusavyje yra viena svarbiausių mokymosi proceso dalių apskritai. Ankstesnių metų NDM patirtis parodė, kad tarpusavio mainai – svarbiausia ir vertingiausia viso kurso sudedamoji dalis. Horizontalus bendravimas ir mainai sukuria saugią (-esnę) erdvę būti kartu, atsiverti, dalytis bei išbandyti su savo darbu susijusias metodikas ir praktikas. Daugumos doktorantūros programų tikslas – sudaryti sąlygas „būsimiesiems dėstytojams“ įgyti patirties ir gilesnį supratimą apie tai, ką reiškia dirbti su įvairiomis bendruomenėmis skirtinguose kontekstuose tiek formaliojo, tiek neformaliojo švietimo sistemose. Kaip idėjų raiškos ir eksperimentavimo su įvairiais švietimo modeliais erdvėje, 2022 m. NDM daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie radikaliąją ir alternatyviąją pedagogikas bei kitokio pobūdžio mainus, siekiant padėti doktorantams įgyti žinių apie būsimą akademijų ir kitų švietimo institucijų pažangą. Per pastarąjį dešimtmetį NDM kaip institucija ir infrastruktūra įsitvirtino kaip produktyvi ir svetinga erdvė įvairiems neformalias pedagoginiams modeliams aptarti bei išbandyti praktiškai. Daugiau informacijos apie ankstesnes vasaros doktorantų mokyklas rasite čia: https://nidacolony.lt/en/nida-doctoral-school. 2022 m. doktorantų mokyklos programos turinys iš esmės grįstas bendru dalyvių darbu atsižvelgiant jų patirčių ir tyrimų sričių įvairovę. Kurso dalyviai taip pat praktikuosis dalyvauti individualiuose mokymuose, aktyviai klausytis ir teikti vienas kitam grįžtamąjį ryšį. Individualiose mokymų sesijose taip pat asistuos trys dėstytojai iš bendradarbiaujančių institucijų – Ines Weizman, Mika Elo ir Vytautas Michelkevičius. 2022 m. NDM dalyvauja 19 studentų iš aštuonių bendradarbiaujančių universitetų – Estijos dailės akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Londono karališkojo menų koledžo, Stokholmo menų universiteto, Trondheimo dailės akademijos (Norvegijos mokslo ir technologijų universiteto) ir Helsinkio, Londono bei Ciuricho menų universitetų.
Dalyviai: Aistė Ambrazevičiūtė (Vilniaus dailės akademija) Miki Ambrozy (Vilniaus dailės akademija) Eliane Bertschi (Ciuricho menų universitetas) Frank Brümmel (Helsinkio menų universitetas) Prerna Bishnoi (Trondheimo dailės akademija, Norvegijos mokslo ir technologijų universitetas) Savas Boyraz (Stokholmo menų universitetas) Jan Glöckner (Vilniaus dailės akademija) Greta Grinevičiūtė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) Marc Johnson (Stokholmo menų universitetas) Tõnis Jürgens (Estijos menų akademija) Tuomas A. Laitinen (Helsinkio menų universitetas) Yana Mikhalina (Trondheimo dailės akademija, Norvegijos mokslo ir technologijų universitetas) Ignas Pavliukevičius (Vilniaus dailės akademija) Mari Sanden (Trondheimo dailės akademija, Norvegijos mokslo ir technologijų universitetas) Philipp Sattler (Karališkasis menų koledžas) Lucie Tuma (Ciuricho menų universitetas) Joen Vedel (Trondheimo dailės akademija, Norvegijos mokslo ir technologijų universitetas) Jenny Warren (Londono menų universitetas) Haiqi Yang (Londono menų universitetas) Dėstytojai iš bendradarbiaujančių universitetų Dr. Ines Weizman, architektė ir teoretikė, sukūrusi metodą „Dokumentinė architektūra“, kuriuo tiriama pastatų, medijų ir technologijų artefaktų materialioji istorija. I. Weizman yra Londono Karališkojo meno koledžo architektūros magistrantūros ir doktorantūros programų vadovė ir Dokumentinės architektūros centro (Centre for Documentary Architecture) įkūrėja. Dr. Mika Elo, kuratorius, vizualiųjų menų kūrėjas ir tyrėjas, dirbantis meninių tyrimų profesoriumi Helsinkio menų akademijoje (Helsinkio menų universitete). Dr. Vytautas Michelkevičius, įvairiose srityse vykdomų tiriamųjų meno projektų kuratorius, knygos Mapping Artistic Research. Towards Diagrammatic Knowing (2018) autorius, Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijų katedros bei Dailės doktorantūros studijų programos vadovas.
2022 m. NDM kuratoriai ir organizatoriai – Egija Inzule (Vilniaus dailės akademijos NMK direktorė) ir Vytautas Michelkevičius (Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijų katedros vedėjas ir Dailės doktorantūros programos vadovas), padedami Mari Sanden (Norvegijos mokslo ir technologijų universiteto Trondheimo dailės akademijos doktorantė).
Dalyvavimas Dalyvauti NDM kviečiami ne jaunesni kaip II kurso studentai, studijuojantys pagal bet kurią akredituotą doktorantūros studijų programą. Atrankos į 2022 m. NDM procesas buvo atliktas visose bendradarbiaujančiose institucijose. Nuo 2022 m. galimybė programoje dalyvauti per atvirą šaukimą panaikinta. ECTS kreditai Sėkmingai baigę NDM kursą programos dalyviai gaus po 5 ECTS kreditus iš Vilniaus dailės akademijos doktorantūros skyriaus. |