Naked on the Beach

naked on the beach
Neringos paplūdimys per 5-ąją Nidos doktorantų mokyklą. Julijos Navarskaitės nuotrauka
 

 

„Nuogi paplūdimyje. Apie meninio tyrimo eksponavimą“

 

4-osios Nidos doktorantų mokyklos vasaros kursai meno, dizaino, architektūros, humanitarinių ir socialinių mokslų doktorantams 

2018 m. rugpjūčio 26 – rugsėjo 2 d.

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija

 

 

 

Vizualiojo, performatyvaus ir medijų meno, dizaino, architektūros ir dailės istorijos doktorantūros bei podoktorantūrinių studijų studentams skirtą programą VDA Nidos meno kolonija pradėjo 2012 m. Nidos doktorantų mokyklą (NDM) kartu rengia keturi universitetai: Aalto universiteto Meno, dizaino ir architektūros mokykla (Aalto ARTS)Helsinkio menų universiteto dailės akademijaLondono menų universitetas ir Vilniaus dailės akademija. Šeštieji 2018 metų rugpjūčio 26 – rugsėjo 2 dienomis Nidos meno kolonijoje vykę intensyvūs kursai buvo pavadinti „Naked on the Beach. On the Exposition of Artistic Research“ (liet. „Nuogi paplūdimyje. Apie meninio tyrimo eksponavimą“). Vienai savaitei iš vienuolikos pasaulio universitetų ir akademijų į Lietuvos pajūrį suvažiavę įvairių meno disciplinų doktorantai ir gerai pasaulyje žinomi dėstytojai aptarė jų praktikoje iškylančius meninio tyrimo eksponavimo klausimus.

Šių metų intensyvių, bet žaismingai pavadintų kursų metu dalyviai ieškojo atsakymų į klausimus, kokiais būdais galima išeksponuoti (angl. expose) meninį tyrimą, kad jis būtų aktualus skirtingoms auditorijoms – menininkams, teoretikams, kuratoriams ir plačiajai auditorijai? Kaip pristatyti meninio tyrimo rezultatus (ir procesus), kad jie neprarastų nei tyrimo, nei meninės praktikos bruožų? Kaip turėtų atrodyti meninio tyrimo paroda ar performansas? Ar paroda yra vienintelis tokios praktikos pristatymo formatas? Kaip publikuoti parodą, išeksponuoti straipsnį?

Šeštojoje Nidos doktorantų mokykloje pranešimus skaitė ir individualias konsultacijas doktorantams teikė aštuoni dėstytojai, tarp kurių yra tokios meninio tyrimo žvaigždės kaip MaHKU Utrechto universiteto dekanas,  knygos „The Pleasure of Research“ autorius ir Tyrimų paviljono Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje kuratorius profesorius Henkas Slageris, meniniam tyrimui skirto žurnalo „Journal of Artistic Research“ steigėjas ir redaktorius, menininkas ir tyrėjas dr. Michaelis Schwabas, menininkė, architektė, erdvės dizainerė ir Prahos kvadrienalės kuratorė, Aucklando universiteto architektūros mokyklos ir Aalto universiteto profesorė Dorita Hannah ir Helsinkio menų universiteto dailės akademijos doktorantūros programos vadovas, menininkas ir tyrėjas dr. prof. Mika Elo. Šių metų temą pasiūlė ir kursus kartu su NDM taryba kuravo doc. dr. Vytautas Michelkevičius.

Dalyvaujantys doktorantai kursų metu klausė pranešimų, dalyvavo diskusijose, pristatė savo meninius tyrimus Nidos meno kolonijos erdvėse, miške, Nidos kapinėse ir kitose netradicinėse erdvėse. 

 

 

 

P R O G R A M A

poster 4 A3-1

Pakviestieji doktorantūros studentai:

Arnas Anskaitis, Vilniaus dailės akademija
Denise Ackerl, Londono menų universitetas
Egle Grebliauskaite, Vilniaus dailės akademija
Elle Reynolds, Notingemo Trento universitetas
Eleanor Duffin, Hasselto universitetas
Hanna Timonen, Aalto universiteto Meno, dizaino ir architektūros mokykla (Aalto ARTS)
Jakko Ruuska, Helsinkio menų universiteto dailės akademija
Jenna Rossi-Camus, Londono menų universitetas
Jon Irigoyen, Aalto universiteto Meno, dizaino ir architektūros mokykla (Aalto ARTS)
Julia Heurling, Plimuto universitetas
Laima Kreivyte, Vilniaus dailės akademija
Maja Grakalic, Londono menų universitetas
Mariana Gonçalves, European Graduate School“ mokykla
Mireia Saladrigues, Helsinkio menų universiteto dailės akademija
Naomi Woo, Kembridžo universitetas
Paul Cegys, Aalto universiteto Meno, dizaino ir architektūros mokykla (Aalto ARTS)
Stephen Bain, Tasmanijos universitetas 

 

 

ArtEducation 4 logos 550 pxl