Nidos meno kolonija (NMK) kviečia Vilniaus dailės akademijos (VDA) akademinį personalą dalyvauti vieno mėnesio trukmės rezidencijoje Nidoje. Vienam dalyviui 2024 m. vasario mėnesį  siūloma mėnesio trukmės rezidencija vienoje iš NMK studijų. Reziduoti kviečiami VDA akademinio personalo atstovai, galintys dėstyti per atstumą, mokslininkai ir meno tyrėjai.

Paraiškų teikimo terminas: iki 2024 m. sausio 4 d. (imtinai)

Rezidencijos tikslas – kelti VDA akademinio personalo profesinį augimą, suteikiant jiems pakankamai laiko ir erdvės susitelkti į vykdomus meno ar mokslo tyrimus. Rezidencijoje galima įgyti žinių apie kitas meno praktikas, bendraujant su menininkais, dalyvaujančiais NMK rezidencijose, o taip pat dalyvaujant atvirose studijose ir kituose NMK renginiuose.

Gyvenimo ir darbo sąlygos
Rezidencijos programos dalyviui suteikiama 65 m2 ploto gyvenamoji/darbo studija su kuklia virtuve, vonios kambariu, miegamuoju ir darbo vieta. Rezidentams taip pat suteikiama galimybė naudotis visomis bendromis erdvėmis, kaip skaitykla ir dirbtuvėmis, kuriose jie turės prieigą prie audimo staklių, keramikos degimo krosnies, lazerinio pjaustymo staklių, medžio ir metalo apdirbimo įrankių, skaitmeninės fotografijos, vaizdo ir garso įrangos, šilkografijos instrumentų ir rankinio spausdinimo presas. Be to dalyviai galės naudoti natūraliai išdžiovintas, iš Neringos miškų medienos pagamintas lentas, supjaustytas per pastaruosius tris miško kirtimo sezonus ir šiuo metu saugomas NMK.

Vaikai / Partneriai / Svečiai / Gyvūnai
Visi kviečiami apsistoti rezidencijos NMK laikotarpiu. Svečiai ir partneriai moka 8 €/dieną pagalvės mokestį.

Trukmė
2024 m. vasario mėnuo. Rezidencija prasideda antrą mėnesio dieną ir baigiasi paskutinę mėnesio dieną.

Išlaidos
Pasirinktas dalyvis gauna nemokamą apgyvendinimą, naudojimąsi įvairia įranga, belaidžiu internetu, bendro naudojimo patalpomis ir dviračiu. NMK nepadengia kasdienių pragyvenimo išlaidų, transporto išlaidų ar medžiagų pirkimo.

Reikalavimai pareiškėjams
Užpildyta paraiškos forma ir trumpas pasirinkto tyrimo pristatymas.

Atrankos procesas
Paraiškas vertina NMK komanda ir VDA rektoratas. Rezultatai bus paskelbti iki 2024 m. sausio 15 d.

Jei turite kitų klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis adresu residency@nidacolony.lt