„SupaStore“, nuolatinė menininkės Saros Staton instaliacija Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje, bus atidaryta 2020 m. liepos 17 d.

„SupaStore“ – gyvybinga mainų platforma menininkams ir jų idėjoms, dinamiška pop-up vitrina, kurioje pristatomi įvairūs nedidelio formato kūriniai, tiražiniai ir autoriniai leidiniai bei kiti įvairiausių menininkų sukurti darbai.

Pirmoji „SupaStore” iškilo 1993 m. ir su subtiliais pakeitimais buvo įrengta dar kelis kartus per dešimtmetį. „SupaStore” instaliacijos, veikiančios kaip serijinių kūrinių parduotuvės, viena vertus, suaktyvino mainus, kita vertus, ironiškai komentavo vis stiprėjančią kūrybiškumo rinkodarą. Viešųjų erdvių komercializacija, komercinės architektūros ir infrastruktūros formuojamos viešosios erdvės buvo pagrindinės Staton projekto temos 10-ajame dešimtmetyje.

„SupaStore“ mes perkeliame į edukacinį kontekstą, įrengdami naują darbų pristatymo platformą, dar vieną Akademijos galerijų atmainą. Tai ne tik konceptuali krautuvė ar parodinė erdvė, čia pagrindinis dėmesys tenka ne kainynui; ši nuo suprekybintos edukacijos išlaisvinta platforma suteikia šansą lygiaverčiams mainams tarp dėstytojų, studentų ir pirkėjų. „SupaStore akademija“ renka įvairaus pobūdžio nedidelio formato darbus, lengvai gabenamus kūrinius, pašto meną, konceptualų meną, architektūros, dizaino arba taikomosios dailės objektus, sukurtus meno akademijose visoje Europoje. Kviečiame prisijungti visus, nagrinėjančius ar besidominčius kultūros komodifikacijos refleksija.

Atviru kvietimu menininkė Sara Staton, vyresnioji skulptūros profesorė Londono karališkajame menų koledže, ir NMK direktorė Egija Inzule kreipėsi į įvairių meno akademijų Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse studentus ir dėstytojus, siūlydamos jiems siųsti į Nidą savo darbus.

Sarah Staton yra šiuolaikinė menininkė, įsikūrusi Londone. Ji yra vyresnioji skulptūros profesorė Karališkajame menų koledže. Savo ilgalaikio projekto „SupaStore“ rėmuose per bendradarbiavimą, išradingas kartotes, studijinį darbą ir viešus užsakymus Staton tyrinėja socialinį meno potencialą. Jos dėmesys menui viešojoje erdvėje ir meno viešumui vystėsi ir kito tris dešimtmečius dirbant tiek nepriklausomai, tiek privačiame ir viešajame sektoriuose. Jos darbai yra daugelyje kolekcijų, įskaitant Britų muziejų, „Tate“ ir Anglijos Menų tarybą.


„SupaStore“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Londono karališkasis menų koledžas ir Vilniaus dailės akademija.