Skaitykla

Nidos meno kolonijos biblioteka yra naujai renkama spausdintų ir skaitmeninių medžiagų rinkinys, skirtas patenkinti Nidos kolonijoje kuriančių menininkų ir dirbančių kuratorių kritinės ir intelektinės literatūros poreikius. Biblioteka taip pat pasitarnauja Vilniaus dailės akademijos ir kitų meno švietimo įstaigų, atvykstančių į Nidos meno koloniją vasaros/žiemos metu vykstančias praktikas, studentams. Biblioteką kuruoti pradžioje ėmėsi Virginija Januškevičiūtė, toliau ją plečia Vytautas Michelkevičius ir Rasa Antanavičiūtė. 

Bibliotekos tikslas – kolonijos rezidentams pristatyti idėjas, papildančias Kuršių nerijos kraštovaizdį ir paskatinti menininkus kritiškai reflektuoti juos supančią aplinką. Čia taip pat sutelkta rezidavusių ar reziduojančių menininkų bei kūrybinių dirbtuvių dalyvių knygos, albumai etc.

Leidinių skaitymas
Iš bibliotekos pasiskolintos knygos privalo likti Kolonijoje. Prašome knygas imti ne ilgiau kaip savaitei, idant kiti kolonijos gyventojai taip pat galėtų naudotis mūsų turimais ištekliais.

Leidinių dovanojimas
Nuo tada, kai ėmėmės telkti knygas mūsų bibliotekoje, nuolat ieškome naujų leidinių, galinčių papildyti bibliotekos turinį. Jeigu norėtumėte Nidos meno kolonijai dovanoti knygų ar savo rašytų darbų, maloniai prašome susisiekti el.paštu info@nidacolony.lt