2024 m. birželio 16–spalio 6 d.

Atidarymas: 2024 m. birželio 15 d., 18–06 val.

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija
E. A. Jonušo g. 3
Nida LT-93127
Atidaryta nuo antradienio iki sekmadienio, 11–18 val.

Dalyvaujantys menininkai
Anna Ehrenstein, Blue Paul Fleming, Gabrielė Gervickaitė, Margot Vic, Malik Irtiza, Mihaela Drăgan, Mila Kostianá, Rafiki, Noor Abed, Pêdra Costa, Queer Falafel, Shripad Sinnakaar, Simon(e) Jaikiriuma Paetau + Natalia Escobar ir The Albanian Conference (Anna Ehrenstein, Fadescha, Rebecca Pokua Korang, DNA).

Kuratorius(-ė)
Party Office 

Qworkaholics Anonymous tai atkaklus kvietimas siekti savigarbos, atrasti, ką reiškia gyventi visavertį gyvenimą. Tai susibūrimas žmonių, kurie patiria perdegimą dėl nuolatinių pastangų rūpinantis būtiniausiais išgyvenimo poreikiais ir dėl gyvenimo nelygiavertėje visuomenėje, linkusioje nuvertinti žmones, kurie netarnauja jos materialiniams interesams.

Ar mūsų protėvių daiktų sugrąžinimas iš muziejų yra pakankamas atlyginimas už tai, kad palaidojome juos gyvus? Ar teisės į žemę pripažinimas reiškia, kad visi turime judėjimo laisvę? Ar laisvė reiškia turėti tokią pačią padėtį ir galimybes kaip ir tie, kurie mus pavergia? Ragindami save dekolonizuotis taip pat siekiame, kad mūsų veiksmai ir mąstymas paneigtų nuostatas, dėl kurių negerbiame kitų ir savęs pačių, kad atsisakytų veiksmų, kurie mus priskiria neoliberalios tvarkos kategorijoms ir atmestų gėdos jausmą, kuris manipuliuoja mūsų troškimais ir slopina instinktus. Panaikinti – reiškia išlaisvinti, paleisti tai, kas mums nebetarnauja, ir išardyti sistemą, kuri valdo be sutikimo.

Mūsų pirmtakai iš kartos į kartą perleidžia galią, atsparumą ir skausmą. Mes skiriame tam laiko ir klausomės, ką pasak jų turėtume žinoti. Reikia pripažinti, kad mūsų žmogiškumas priklauso ne tik nuo mūsų kūno, bet ir nuo kitų žmonių bei penkių mus sudarančių elementų. Visgi yra asmenų, kurie pateisina žmonių žudymą, todėl turime kuo garsiau skanduoti ir kolektyviai reikalauti visų gyvybės formų laisvės, visų mirusiųjų orumo ir kategoriškai pasipriešinti šio nediskutuotino prašymo infantilizacijai.

Projektas Qworkaholics Anonymous perkuria priklausomybės įveikimo programos Anoniminiai alkoholikai formatą, sukuriant erdvę nieko neveikimui, teigiant, jog translyčiai ir kiti radikalūs asmenys atlieka svarbų darbą vien siekiant išgyventi. Qworkaholics anonymous tai menininkės ir kuratorės Fadeschos inicijuotas projektas, kurio I dalis (2020 m.) ir II dalis (2022 m.) veikė videodarbų forma. III dalį sudaro menininkų rezidencija ir organizacijos Party Office kuruojama paroda Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje, Lietuvoje. Tai, kad Nidoje statome ant žemės, paženklintos daugybės kapų, yra neišvengiamai rezonuojanti poezija.

Party Office – 2020 m. Naujajame Delyje įkurta antikastinė, antirasistinė, transfeministinė, meno ir socialinė erdvė. 

Gamybos asistentai: Anton Shramkov, Blue Paula Flemming, Diāna Mikāne, Dovile Lapinskaitė, Sandy, Lukas Tarvainis, Vasilisa Filatova
Komunikacija: Yana Ustymenko
Grafinis dizainas: Mila Kostianá
Vertimas į lietuvių kalbą ir kalbos redakcija: Austėja Banytė, Deimantė Česokaitė
Anglų kalbos redakcija: Gemma Lloyd

Dėkojame: Anaïs Duplan, Egija Inzule, Joey Cannizzaro, Shaunak Mahbubani, participants of ‘Queer Labour: how, when’ workshop, Team of Qworkaholics Anonymous II, Lithuanian National Museum of Art, Nida Culture and Tourism Information Centre “Agila”, Curonian Spit National Park    

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos komanda: Anton Shramkov, Asta Jackutė, Dalia Filatova, Dalia Jokūbauskaitė, Egija Inzule, Gabija Naikauskaitė, Lilija Dulkė, Nomeda Bepirštytė, Oksana Kirpanova, Rasa Bliakevič, Tetjana Volosiuk, Valentinas Kuznecovas, Vasilisa Filatova, Yana Ustymenko

NEIŠVENGIAMAS REZONANSAS: QWORKAHOLICS ANONIMOUS III rezidenciją ir parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.