Skirtingų specializacijų studentai – scenografai, animatoriai, kino operatoriai ir garso režisieriai – susiburs į bendrą kūrybinį projektą, kurio metu kurs trumpas animacines istorijas, apjungiamas bendra tema „Evoliucija ore, smėlyje ir vandenyje“. Šios kūrybinės dirbtuvės siekia atskleisti Kuršių nerijos ekosistemos unikalumą per dvimatį animacinį pasakojimą. Pagrindinė sąlyga – kuriant filmo scenografiją ir personažus naudoti tik natūralias gamtines medžiagas.

Dešimties dienų kūrybinės dirbtuvės skirtos praktiniam susipažinimui su „stop-motion“ animacijos technika, dekoracijų gamyba, šviesos modeliavimu ir apšvietimo reikšme, spalvos ir faktūros sąveika bei kadro komponavimu, taip pat – garso takelio kūrimu. Kūrybinio proceso pradžioje planuojamos edukacinės ekskursijos ir paskaita Lietuvos jūrų muziejuje, kurios metu studentai susipažins su Baltijos jūros ekosistema. Vėliau intensyvus procesas apims scenarijų rašymą, kadruočių kūrimą, vaizdinės medžiagos rinkimą eskizuojant, fotografuojant ir filmuojant. Kita dalis studentų dirbs su garso sritimi – fiksuos gamtos garsus ir kurs atmosferinę muziką kuriamai animacijai. Tokiu būdu studentai semsis vizualinių inspiracijų animacinio pasakojimo sukūrimui, ieškos bendros vizualinės plastikos, stiliaus, darys pirmus bandymus ir visa tai jungs į bendrą visumą su garsu. Studentai naudosis Nidos meno kolonijoje esančiomis dirbtuvėmis bei įranga, kuri bus reikalinga kūrybiniam procesui.

Projektas skirtas ugdyti komandinio darbo įgūdžius tarp skirtingų specializacijų studentų – skatinamas tarpusavio bendradarbiavimas, gebėjimas įsiklausyti, pristatyti ir argumentuoti savo idėją kūrybinei komandai.

Studentų darbo rezultatai bus viešai pristatyti Neringos bendruomenei trijose vietose – Nidos meno kolonijoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje bei Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre.

Dėstytojai: doc. Giedrė Brazytė (VDA Monumentaliosios  tapybos ir scenografijos katedra), doc. Jurga Gerdvilaitė (VDA Monumentaliosios  tapybos ir scenografijos katedro), lekt. Antanas Skučas (VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedra), Simas Glinskis (LMTA), doc. Antanas Jasenka (KTU), Daina Ališauskaitė-Zinovičienė (VDA Monumentalistų laboratorijos vedėja).