Konferencijų salė ir 1-a studija
Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija
E. A. Jonušo g. 3
Nida LT-93127
„Svarbiausias sąveikos metodologijos [dirbtinio intelekto srityje] principas yra mechanizmo taupumas: postuluoti paprasčiausią mechanizmą, kuris atitinka žinomą dinamiką. <…> Mes turėtume bandyti išrasti naujus dinaminius efektus ir apgailestauti, kai esame priversti išrasti naujus įrenginius“.
—Phillip E. Agre, „Computation and Human Experience“ (1997)
Katherine Behar atidaro savo studiją, kad pasidalintų eksperimentais, atliktais per pirmąjį rezidencijos mėnesį NMK.
NMK konferencijų salėje Behar parodys du trumpus vaizdo įrašus, kurie įkontekstins jos darbą.
- „Artificial Ignorance“ (2018; 2:16) buvo sukurtas jos ankstesnės rezidencijos Nidoje metu, 2018 m. Jame pateikiama humoristiška (bet rimta!) analizė, kurią menininkė išplėtojo, kad pagrįstų savo požiūrį į dirbtinį intelektą.
- „We Grasp at Straws (Take One)“ (2024, 12:56) yra „Inside Outsourcing“ – daugiamečio, daugialypio projekto pintinių ir robotikos sankirtoje, kurį Behar tęsia 1-oje studijoje, dalis.
1-oje studijoje apžiūrėsime eksperimentinius krepšius, kuriuos menininkė kuria kaip amatų tyrimą „Inside Outsourcing“ projektui. Šiame projekte ribotas robotų vikrumas, parodantis, kad robotizuotas krepšių pynimas neįmanomas, naudojamas kaip „glaudaus“ žmonių ir mašinų bendradarbiavimo galimybė.
Prie gėrimų ir užkandžių kalbėsimės apie daugybę idėjų, kurias Behar apmąstė ištisas valandas pindama krepšius, įskaitant: „stochastines papūgas“ didžiuosiuose kalbos modeliuose, numatomus tekstus, žmogaus nekognityvinį filtravimą, okazionalistinių žodžių beprasmiškumą, dvejetainių porų kodavimą, nefonetinius ženklus, kiniško kompiuterio istoriją, 27-ąją anglų kalbos abėcėlės raidę, elementarią anglų kalbą kaip „mažos“ kalbos modelį ir jos senelę.
Renginį organizuoja Katherine Behar. Jis yra menininkės NMK rezidencijos dalis.