NMK kviečia įvairių sričių atstovus teikti paraiškas 2025 m. tarptautinei rezidencijų programai.

Paraiškų teikimo terminas: 2024 m. balandžio 20 d., vidurnaktis (Rytų Europos laiku)

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos (NMK) individualių rezidencijų programa suteikia atrinktiems dalyviams galimybę gyventi ir dirbti Nidoje nuo dviejų iki penkių mėnesių.

NMK menininkų rezidencijų programa siekia suteikti dalyviams laiko, erdvės ir susitelkimo bei galimybę susipažinti su kitų rezidencijos dalyvių veiklomis ir šių mainų pagalba paįvairinti savo pačių perspektyvas.

NMK nuolat dirba su menininkais ir tyrinėtojais, besidominčiais istorijos, ekologijos ir politikos, socialinių mokslų, vizualinės kultūros ir tarpdiscipliniškumo sritimis. Programoje taip pat gali dalyvauti dizaineriai, architektai, tyrinėtojai, teoretikai ir kuratoriai, o taip pat praktikai, dirbantys su scenos menais, garsu, medžiagų tyrimais / amatais ir kinu. Šis sąrašas nėra baigtinis, tad visuomet laukiame ir kitų sričių profesionalų paraiškų.

Nors rezidencijų programa nereikalauja iš anksto apibrėžtų rezultatų, dalyviai privalės suorganizuoti vieną viešą individualų užsiėmimą, susijusį su jų veikla, taip praturtindami NMK mainų ir bendradarbiavimo aplinką. Rezidencija nesiūlo ir nepadeda organizuoti parodų ar reguliarių apsilankymų studijose. Kadangi patalpomis naudojasi ir studentai, NMK programos dalyviai ir kiti svečiai, rezidentai turės galimybę sudalyvauti kursuose, dirbtuvėse ar kituose NMK nuolat organizuojamuose ar priimamuose renginiuose.

Programa vienu metu gali priimti iki penkių dalyvių. Rezidencijų programa nėra atvira bakalauro ar magistro studijų studentams.

NMK yra įsikūrusi išskirtiniame Kuršių nerijos kraštovaizdyje. Tai 98 km ilgio smėlio kopa, kurią dalijasi Lietuva ir Rusija, apaugusi miškais ir skirianti Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Tai yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame per pastaruosius 200 metų pasodinti miškai suformavo aplinką, skirtą natūraliems eoliniams procesams valdyti.

Nidos meno kolonija yra Vilniaus dailės akademijos padalinys. Be tarptautinės rezidencijų programos NMK organizuoja ir užsako meno ir tyrimų projektus, renginius ir parodas bei rengia kursus bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studentams. NMK yra hibridinė organizacija. Tai meno edukacijos, gamybos, susibūrimų, laisvalaikio ir kryptingo individualaus bei grupinio darbo vieta, atvira visiems, tačiau konkrečiai skirta kultūros bendruomenei.

Gyvenimo ir darbo sąlygos
Kiekvienam gyventojui suteikiama 65 kvadratinių metrų gyvenamoji/darbo erdvė, kurioje yra reikalingiausia virtuvės įranga, vonios kambarys ir darbo erdvė. Rezidentams taip pat suteikiama galimybė naudotis bendromis erdvėmis: skaitykla ir dirbtuvėmis, kuriose jie turės prieigą prie audimo staklių, pjaustymo lazeriu, medžio ir metalo apdirbimo įrankių, skaitmeninės fotografijos, paprastos vaizdo ir garso įrangos bei šilkografijos instrumentų ir rankinės spaudos įrangos. NMK neteikia medžiagų rezidentų asmeninėms veikloms ir projektams. Esant galimybei, rezidentai kviečiami dirbti su natūraliai išdžiovinta, iš Neringos miškų išgauta mediena, iškirsta per pastarąsias tris žiemas ir šiuo metu saugoma NMK pagal vykdomą Neringos miško architektūros projektą.

Vaikai / Partneriai / Svečiai / Gyvūnai
NMK rezidencijos laikotarpiu kolonijoje gali apsistoti visi norintys. Svečiams ir partneriams taikomas 12 eurų per parą mokestis.

Trukmė
Nuo dviejų iki penkių mėnesių: 2024 m. gruodžio mėn. – 2026 m. vasario mėn.

Rezidencija prasideda antrą mėnesio dieną ir baigiasi ją išpildžius. Rezidencijoje nebūti galima ne ilgiau nei penkias dienas per mėnesį.

Atsižvelgiant į individualias aplinkybes ir darbo eigą, rezidencijos trukmę galima suskirstyti į kelis laikotarpius.

Išlaidos
Apgyvendinimo išlaidos: 580 Eur/mėn.

Esant poreikiui, atrinktiems kandidatams išduodamas paramos raštas individualiam stipendijos siekimui.

Paraiškos reikalavimai
(1) Užpildyta paraiškos forma;
(2) Portfolio, darbų arba publikacijų pavyzdžiai (atrinkti 3 – 5 aktualūs projektai);
(3) Atnaujintas CV (ne daugiau nei 2 A4 formato lapai);
(4) Visus dokumentus pateikite PDF formatu viename faile (maks. dydis 5 MB), laikydamiesi nurodyto eiliškumo ir pavadinimo schemos: „Vardas Pavardė_R2025“.

Atrankos kriterijai ir eiga
Paraiškas vertina VDA Nidos meno kolonijos komanda ir išorės specialistai, gerai susipažinę su NMK veikla, pavyzdžiui, buvęs(usi) NMK rezidentas(ė) ar ankstesnių meninių programų dalyvis(ė).

Atrinkti kandidatai bus informuoti iki 2024 m. birželio 28 d.

Vertinimas atliekamas remiantis pareiškėjų pateikta medžiaga pagal toliau nurodytus kriterijus:

  1. Profesionali meninė veikla, atitinkama patirtis pristatant ir aptariant kūrinius viešai;
  2. Darbo pobūdis, reikalaujantis individualaus laiko ir jo atlikimo tokioje nuošalioje vietoje kaip Nida, ir NMK suvokimas kaip institucijos ir organizacijos;
  3. Nidoje praleisto laiko įtaka bendrai praktikai.

Jei turite kitų klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis elektroniniu paštu: residency@nidacolony.lt