Aminata Cairo
Aminata Cairo yra antropologė, psichologė, pedagogė, pasakotoja ir „meilės darbuotoja“. Ji yra nepriklausoma konsultantė, „dirbanti su žmonėmis“. Aminata Cairo yra buvusi Hagos taikomųjų mokslų universiteto įtraukiojo ugdymo dėstytoja ir Amsterdamo menų universiteto Socialinio teisingumo ir įvairovės meno srityje dėstytoja.
Aminata gimė ir augo Nyderlanduose, surinamiečių šeimoje. Vėliau išvyko studijuoti į Jungtines Valstijas, kur įgijo klinikinės psichologijos ir medicininės antropologijos magistro laipsnius, o pastarojoje srityje apsigynė daktaro laipsnį. Būdama nebaltaodė pasaulio pilietė, Aminata tiesiogiai susidūrė su įvairovės ir įtraukties iššūkiais. Dirbdama taikomąjį antropologinį darbą su studentais, švietimo ir bendruomenės organizacijomis, ji nuolat stengėsi skatinti įtrauktį tiek akademiniu, tiek bendruomeniniu lygmeniu. Už savo pastangas 2013 m. Aminata gavo Tarptautinio švietimo dėstytojų pasiekimų apdovanojimą ir Martino Lutherio Kingo jaunesniojo humanitarinį apdovanojimą Pietų Ilinojaus Edvardsvilio universitete. 2016 m. už indėlį į kultūrą jai buvo įteiktas valstybinis Surinamo respublikos apdovanojimas – Palmės garbės ordinas. Aminata siekia panaudoti savo akademinius, meninius ir bendruomeninius įgūdžius neišgirstų, nepastebėtų, nutildytų ar marginalizuotų balsų ir istorijų palaikymui, pagerbimui ir atšventimui.
Aminatos veiklą puikiai atspindi jos knyga „Holding Space: A Storytelling Approach to Trampling Diversity and Inclusion“ (Erdvės suteikimas: istorijų pasakojimo metodas, skirtas įvairovės ir įtraukties problemoms spręsti) išleista 2021 m. Knygoje ji pristato savo unikalią įtraukties skatinimo viziją, kuri stipriai pranoksta standartinį įvairovės ir įtraukties metodą. Savo darbą autorė grindžia vietinių gyventojų žiniomis, bliuzo estetika, šventuoju hip hopu, Karibais ir juodaodžių feminisčių teorijomis. Pasitelkusi pasakojimo metodą, ji įtraukia savo auditoriją siekdama sukurti naują, kolektyvinę istoriją. Jos knygos pristatyme naudojami skaitymai, dainos ir šokiai, kurie skatina žiūrovus atidžiau pažvelgti į save ir vieni kitus ir paklausti, ko iš tikrųjų reikia norint bendrai sukurti aplinką, kurioje vyrautų lygybė ir palaikymas. Jos žinutė teigia, kad tai liečia „mus visus“. Aminata priverčia mus tai pajausti, išgirsti ir priimti.
Kūrybinių partnerių sąrašas