Menininkus, dirbančius su fotografijos medija, kviečiame teikti paraiškas 2024 m. ir 2025 m. rezidencijų programai Nidoje iki 2024 m. vasario 25 d.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga bendradarbiaudama su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija tęsia rezidencijų programą, kuri yra ir simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ dalis. Rezidencijos tikslas – atsižvelgti į vietos specifiką bei kintančias fotografijos lauko ribas. Rezidencijoje numatoma aktualizuoti fotografiją ir kaip mediją, ir kaip išraiškos priemonę. Programa orientuojasi į menininkus, savo kūryboje propaguojančius kritinį mąstymą, kvestionuojančius nusistovėjusias kultūros lauko praktikas bei neabejingus socialiniams ar politiniams pokyčiams ar aktualijoms. Rezidencijos dalyvis gali tęsti savo jau kuriamas serijas, jei jos konceptualiai ar tiesiogiai siejasi su Neringa, ar pradėti naują darbą, konkrečiai skirtą rezidencijos vietai. Fotografija gali būti naudojama ir kaip medžiaga, ir kaip priemonė galutiniam rezidencijos meno kūriniui sukurti.  

Autorius laisvai renkasi temą, darbo techniką ir subjektą, galimai viską aptardamas su rezidencijos vadovais. Galutinė išraiška gali būti ir kaip fiziškai apčiuopiamas objektas, ir kaip laiko ir vietos liudijimas vyksmu.

Rezidencijos rezultatai bus pristatomi tarptautinio fotografijos simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ pagrindinėje programoje (gyvai arba nuotoliniu būdu). Rezidencijos metu sukurti darbai bus išleisti spausdintinio leidinio forma.  

Rezidencijos trukmė – vienas mėnuo. 2024 m. gegužės 1-31 d., 2025 m. gegužės 1-31 d.

Atsirinktam autoriui bus mokama 600 eur. stipendija pragyvenimui, padengiamos kelionės (bilietas iki 300 eur.) ir būsto išlaidos. Taip pat, pagal susitarimą, gali būti padengtos techninės priemonės, darbų spauda, skaitmeninimas ar kt. su darbo pagaminimu susijusios techninio poreikio išlaidos (iki 300 eur.).

Gyvenama vieta ir darbo priemonės – rezidentas bus apgyvendintas Nidos meno kolonijoje. Pagal poreikį ir susitarimą rezidentas turės galimybę naudotis vietos studijomis, dirbtuvėmis, biblioteka ir kt. techninėmis priemonėmis.

Be vieno menininko, kuris bus atrinktas atvykti į rezidenciją, bus paskelbtas 20 finalistų sąrašas, kurių darbai bus pristatomi vakarinių projekcijų metu renginyje „NIDA. Sutikti fotografiją“.

Autorius kreipdamasis per Picter platformą turi atsiųsti:
1. Projekto aprašymas ir motyvacija– iki 500 spaudos ženklų su tarpais.
2. Trumpą biografija – iki 1000 spaudos ženklų su tarpais.
3. Darbai ir dokumentacijos iš įgyvendintų projektų (ne daugiau kaip 3 projektai).

Viskas turi būti pateikiama per platformą Picter (lietuvių arba anglų kalba). Jokia kita forma siunčiamos paraiškos nebus svarstomos.

Vertinimo komisiją sudaro Audronė Tylaitė, Gytis Skudžinskas, Vilma Samulionytė, Egija Inzulė.

Vertinimo kriterijai apima siūlomos temos svarbą ir aktualumą, ankstesnę pretendento patirtį bei pretendento suinteresuotumą / gebėjimą aktualizuoti apjungiant vietos specifiką, išplėstinį fotografijos lauką ir savo kūrybą.

Paraiškų teikimo galutinis terminas yra 2024 m. vasario 25 d.  Rezultatai bus paskelbti svetainėje www.photography.lt 2024 m. kovo 10 d.  Atrinkti kandidatai ir 20 finalistų gaus pranešimą el. paštu. Neatrinktiems kandidatams pranešimai nebus siunčiami.

Kilus klausimams susisiekite el. paštu vilma@photography.lt, tel. +37065445020.