KUNO SEMINARAS: Peizažas kaip interjeras

344787565 187294413855042 7041688396887805769 n
Nuotraukos autorė: Yana Ustymenko.
 

Mokymų laikotaris: 

Gegužės 21 - 25 d., 2023

Dėstytojai: Doc. dr. Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, Andrius Zakarauskas, Petras Lincevičius

ECTS: 2 ECTS

Kurso lygiai: BA & MA 

Dalyviai: 

Sergei Saprykin, Eesti Kunstiakadeemia (EKA), Talinas, Estija.

Aino Seppa, Nuutti Maikola, Emilie Kanervo, Julia Masalin, Arts Academy at Turku University Of Applied Sciences, Turku, Suomija.

Ema Jacobsen, University of Bergen, Bergenas, Norvegija.

Chiara Salmini, Zsofia Boda, Malmoe Art Academy, Malmė, Švedija.

Kurso aprašas

Peizažas kaip interjeras - tai vizualinis projektas, kviečiantis mąstyti vizualiai ir atviras interpretacijoms tiek klasikine tapybos forma, tiek atmetant įprastą "stačiakampio" tapybos kūrinio formą.

 

Šio projekto dalyviai pasitelks skirtingas vizualias kalbas, kad ištirtų Nidą kaip daugiasluoksnį pasakojimą, kuris keičiasi sąveikaujant miesto ir gamtos erdvėms. Šio projekto metu bus ne tik tapoma bei kitais būdais kuriama konkrečiose vietose, bet tai bus daroma ir skirtingu paros metu. Naktinė tapyba bus atliekama prie nenatūralių šviesos šaltinių. Šių veiklų tikslas - tyrinėti Nidos kraštovaizdį kaip gamtinių, socialinių, kultūrinių ir technologinių įtampų sąveiką, ieškant uždarų ir atvirų erdvių santykio. Šių praktinių užsiėmimų metu bus organizuojamos diskusijos ir kūrybinių darbų pristatymai. Jų metu dalyviai pristatys savo meninius tyrimus, analizuojančius jautrius gamtos ir žmogaus santykius. Diskusijos ekologijos tema padės studentams suprasti erdvės daugiaprasmiškumą, interpretuoti projekto temą įvairiomis formomis ir patirti kūrybinių sprendimų įvairovę. Visi projekto dalyviai sukurs tapybos, piešimo ir mišrios technikos kūrinius, panaudodami autentišką kraštovaizdį kaip kūrybinės raiškos šaltinį, ir pristatys juos viešoje parodoje NMK erdvėse.  

 

Nida - tai uždara ir atvira erdvė tuo pačiu metu. Tai gyva erdvė, apsupta natūralių ir dirbtinių ribų, kurios formuoja unikalų horizontą, bet kartu ir „uždaro“ jį, suteikdamos naujų suvokimo galimybių. Nidos aplinka atsiveria tiek geografine, tiek kultūrine prasme. Pirma, dėl geografinės ir gamtinės padėties atsiveria natūrali aplinka, pasižyminti spalva, struktūra ir ypatinga šviesa. Antra, tai miesto erdvė, kuri yra tam tikros veiklos ir gyvenimo sąlygų laukas. Todėl galima kalbėti apie kultūrines ir socialines erdves, kurios, kaip ir skirtingi interjerai, suteikia įvairių kūrybiškumo formų. Šios skirtingos aplinkos yra susijusios, o tai suponuoja specifinius, unikalius kūrybinius santykius: nuo individualios iki bendruomeninės kūrybos, nuo plenero iki konceptualios raiškos, nuo piešimo iki žemės meno ir t. t. Kitaip tariant, vaizdas yra reprezentacijos aspektas: mes matome tai, kas atsiliepia į mūsų kūrybinius siekius ir kas "prasiveržia" į mūsų kūrybinę erdvę.