Rezidentai Nidoje 2015-ųjų liepą

110804 CECILEsmaller

Cecile Tourneur. Photo by by Marie Lukasiewicz

Menininkės: Joeun Aatchim ir Cecile Tourneur prisijungė prie rezidentų: Christiane Huetter ir Daniaus Kesmino Nidos meno kolonijoje liepos mėnesiui.

Cecile Tourneur prancūzų mokslininkė-menininkė savo doktorantūros darbą skyrė garso bei balso tyrimui Jono Meko filmuose. Prieš trejus metus ji lankėsi Nidos meno kolonijoje surinkti teorinės medžiagos savo baigiamąjam darbui.
Į Nidą Cecile sugrįžo tęsti garso tyrimų. Ji atliks lauko įrašus Nidoje, bandydama pažvelgti į supantį garsyną, ne kaip į reikšmių pripildytą formą, o muziką – abstrakčiau, kaip pati Cecile sako: „kaip naivioji klausytoja“.

 

 Resized J.AATCHIM NIDA PORTRAIT
 Joeun Aatchim

Joeun Aatchim menininkė iš Pietų Korėjos gyvenanti ir kurianti Niujorke. Joeun baigė grafikos studijas. Menininkė kuria darbus ant popieriaus, garso ir vaizdo kūrinius, rašo apsakymus, kurie vėliau tampa instaliacija konkrečiai erdvei. Savo meninėse praktikose Aatchim tyrinėja asmeninius archyvus, tikras ir išgalvotas istorijas bei originalo ir kopijos santykį. Menininkę domina politinė ir socialinė tematika.
Rezidencijos Nidoje metu Joeun tęs darbą prie naujo filmo kūrimo ir tyrinės selektyvaus pažinimo procesus.