Kūrybinę šio kurso praktiką sudaro: stebėjimas, analizavimas, diskusijos, praktinis darbas. VDA (Vilniaus dailės akademija) ir KU (Klaipėdos universitetas) studentai kveičiami suvokti kaitos procesus, gebėti juos kritiškai vertinti, perteikti įžvalgas raštu ir vizualiomis (skaitmeninės raiškos) priemonėmis. KU studentų įtraukimas į projektą suteiks platesnį užduoties matymo lauką, padės VDA studentams geriau susipažinti su skirtingomis komunikavimo galimybėmis ir paskatins tolimesnį bendradarbiavimą bendruose projektuose.

Praktikos metu studentai, stebėdami Kuršių Nerijos kraštovaizdį, gilinsis į kaitos principus (kranto eroziją, kopų nykimą), analizuos natūralius (kaip vėjas, bangos, laikas) ar žmogaus įtakotus procesus. Remdamiesi gamtos analogija, analizuos technologinio progreso įtaką kūrybiniam procesui, perėjimą nuo tradicinių kūrybos įrankių prie skaitmeninių, ką dėl to prarandame ir ką įgyjame. Kurie procesai mums natūralūs, o kurie primestiniai? Kaip atrasti tame pusiausvyrą ir neprarasti kūrybiškumo?

Surinktą medžiagą studentai skaitmenizuos, sukurdami vizualų kompiuterinės grafikos projektą. Praktinis darbas atliekamas naudojantis Adobe Photoshop, bei Illustrator programine įranga. Studijų kurso rezultatas: skaitmeninis dienoraštis (įžvalgos, pastebėjimai, analizė, eskizai) ir socialinis plakatas (atlieka VDA studentai) bei rašto darbas (atlieka KU studentai).

Dėstytojos: Sigita Česnauskienė, Jolanta Beniušytė