Konferencijų salė
Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija
E. A. Jonušo g. 3
Nida LT-93127

Savo tarptautiniame, ilgalaikiame projekte „Atvirkščias portretas“ Corina Gertz dėmesį sutelkia į moteris su tradiciniais tautiniais drabužiais. Jos yra fotografuojamos iš nugaros, juodame, vienspalviame fone. Kartodama vienodą kompoziciją visuose portretuose – kur nėra matyti kūno formų ar odos spalvos – Corina išryškina aprangą ir jos detales kaip nekintamus kultūrinės tapatybės ženklus. Šie rūbai tampa individualumo ir priklausymo išraiška, peržengiančia geografines ribas ir kartų laiką.

Pačios portretuojamosios lieka nematomos – kalba tik drabužiai. Daugelyje vaizdų matyti paveldėti drabužiai, savyje saugantys istorijos ir tradicijų sluoksnius. Jie įkūnija protėvių žinių, papročių ir praktikų tęstinumą. Corinos darbuose tradiciniai drabužiai tampa kultūrinio paveldo simboliu – atspindinčiu meistrystę, kilmę, šeimą, socialinį statusą – atskleidžiančiu šį tą apie dėvėtojos tapatybę, bet neatskleidžiant jos individualumo. Tai – savotiški bendruomenės portretai. Tačiau per intymų ir detaliai pateiktą kiekvieno rūbo vaizdą žiūrovui suteikiama galimybė užmegzti tylų ryšį su žmogumi, jo estetiniu, politiniu, socialiniu ir kultūriniu kontekstu.

Rezidencijos Nidos meno kolonijoje metu, į kurią ją pakvietė Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Corina plės projektą įtraukdama tradicinius lietuvių tautinius kostiumus.

Paskaitos metu menininkė pristatys projekto „Atvirkščias portretas“ kūrybinį procesą ir atsakys į auditorijos klausimus.