Informacija kolonijos svečiams

Atvykimas:

· Į kambarį galėsite įsikraustyti 17 val. Iki to laiko daiktus pasaugos NMK administracija.

· Užsiregistruojate NMK administracijoje, kur paliekate asmens dokumento kopiją bei savo kontaktinius duomenis ir gaunate kambario bei lauko durų raktus.

· Pasirašydami, kad gavote raktą įsipareigojate pranešti administracijai jei jūsų kambaryje yra neveikiančių prietaisų ar apgadinto inventoriaus.  Nepranešus, Kolonija prašys Jūsų atlyginti nuostolius.

· Administracijoje gaunate patalynę. Lovas pasiklojate patys. 

Bendrosios taisyklės:

· NMK yra studijų, praktikų ir kūrybos centras, o ne poilsio ir pramogų bazė, todėl čia galioja TYLOS VALANDOS nuo 24 iki 8 val. Norintieji garsiai bendrauti ar linksmintis skatinami aplankyti miestelio barus, pajūrį ar rasti mielą suolelį miške. Turėkite galvoje, kad dėl prastos garso izoliacijos visi virtuvės garsai girdisi kambariuose, o jūsų kambario garsai – pas kaimynus.

· Vertiname miško kvapus, todėl rūkome lauke, tik tam skirtose vietose, kurias galima atskirti pagal dideles pelenines su smėliu.

· Dušų, WC, virtuvės ir kitų bendrųjų patalpų švara rūpinamės taip, kad po apsilankymo jose galėtumėme jas parodyti tėvams.

· Rezidencijose gyvenantys menininkai čia dirba, todėl gerbiame jų privatumą bei poilsį.

· Taupome vandenį ir elektrą (NMK moka už paslaugas pati; vanduo Neringoje kainuoja 3,00 Eur/m3, Vilniuje – 1,19 Eur/m3).

Įranga ir įrankiai:

· Kompiuterių klasė, vaizdo ir garso technika yra skirti darbui, o ne pramogoms, todėl teisė ją naudoti suteikiama tik tiems, kurių praktikos/kūrybinių dirbtuvių vadovai iš anksto praneša NMK administracijai apie tokį poreikį.

· Apie poreikį naudotis NMK turima technika pranešate užsiregistruodami įrangos naudojimo lape, kurį rasite ant administracijos durų.

· Įrangos/įrankių paėmimas patvirtinamas parašu, kuriuo gaunantis techniką asmuo patvirtina, kad žino saugos reikalavimus bei prisiima atsakomybę už suteiktos technikos eksploatavimą.

· Jei reikia konsultacijos dėl technikos naudojimo galimybių, visuomet kreipkitės į NMK administraciją.

· Pastate yra bevielis internetas, kuriuo gali naudotis visi atvykusieji. Tinklas guest, slaptažodis kolonija. Interneto greitį dalinamės visi, tad gerbkime vieni kitus ir nesiųskime filmų, muzikos, nežiūrėkime video online.

Bendroji virtuvė: 

· Pagrindinis principas: palieku tvarkingiau nei radau atėjęs.

· Indai patys nesiprausia, todėl sudedame juos į indaploves kruopščiai išvalę maisto likučius (kad neužspringtų mūsų pagalbininkės).

· Puodus, keptuves, lenteles, kepimo formas ir didelius dubenis plauname rankomis, nes tik tada jie spindi.

· Išnešame šiukšles, nors jos ir ne mūsų, ir įdedame į šiukšliadėžes naujus plastikinius maišus (rasite virtuvėje).

· Tai ką radote virtuvėje turi ir likti virtuvėje (prieskoniai, įrankiai, indai, kt.).

· Visada pasisakome už kolektyvinį maisto gaminimą, o kulinarinių talentų atsiskleidimui padeda virtuvėje esančios knygos. Apie kolektyvinius maisto gaminimo pasiūlymus galima pranešti virtuvės lentoje nurodant ir dalyvavimo sąlygas (laikas, piniginis ar darbo indėlis).

Išvykimas:

· Išvykimo dieną kambarius paliekame 11 val. ryto. Daiktus galite palikti pasaugoti administracijoje.

· Prieš palikdami kambarį nuvelkame patalynę, padžiauname rankšluosčius, išnešame šiukšles, išplauname indus, grąžiname pasiskolintus indus į bendrąją virtuvę ir iššluojame grindis.

· Vartojimui tinkančius, bet nebereikalingus maisto produktus paliekame kitiems NMK lankytojams bendrosios virtuvės spintelėje arba šaldytuve. Jis pažymėtas užrašu „MAISTAS NEMOKAMAI“.

· Kambarį paliekame atrakintą, o kambario bei lauko durų raktus grąžiname NMK administracijai. 

Draudimai:

Jei pirmą kartą pasielgiate taip, kaip nurodyta žemiau, gaunate įspėjimą. Jei taip elgiatės vėl, prašome apleisti NMK patalpas:

· Tylos valandų nesilaikymas.
· Nepagarbus elgesys su kolegomis ir NMK darbuotojais, viešosios tvarkos drumstimas.
· Sąmoningas NMK turto gadinimas, įrankių ir įrangos naudojimas ne pagal paskirtį.
· Svečių priėmimas nakvynei be NMK administracijos žinios.