Paraiškos ir atranka

Programa skirta Lietuvos ir užsienio vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalams, kuratoriams ir kultūros vadybininkams. Į rezidencijų programą jie gali būti pakviesti arba gali teikti paraiškas patys. Studentai programoje dalyvauti negali.

Apie galimybę gauti stipendiją pranešama kvietime teikti paraiškas. Jeigu stipendijos neteikiamos, už rezidenciją atrinkti aplikantai susimoka savarankiškai arba gali ieškotis stipendijų savarankiškai – šiuo tikslu Nidos meno kolonija gali parašyti rekomendacinį laišką.

Paraiškų teikėjų skaičius paprastai esti itin didelis, todėl Nidos meno kolonija įsipareigoja informuoti tik atrinktus kandidatus.

Paraiškos rezidencijai teikiamos nuo šaukimo pradžios iki 2017 m. KOVO 15 dienos, paraiškoje nurodant pageidautiną rezidavimo laikotarpį (nuo birželio iki kitų metų gegužės pabaigos). Daugiau informacijos žr. naujame kvietime.

Svarbiausi atrankos kriterijai yra kūrybiniai pareiškėjo(s) pasiekimai ir jo(s) meninės praktikos kokybė. Tai įvertinama remiantis tokia, kartu su paraiška pristatyta informacija:

-   užpildytoje paraiškos formoje (parsisiųsti čianurodytos menininko nuostatos (artist statement) arba tyrimų lauko pristatymas bei rezidencijos laikotarpiu numatomos veiklos pristatymas; 

-    gyvenimo aprašymas (CV); 

-    darbų pavyzdžiai (portfolio).

Turint galvoje tarptautinį rezidencijos profilį, tikimasi, kad visi pareiškėjai laisvai bendrauja anglų kalba.
Atranką vykdo NMK Taryba.

Rezidencijų įkainiai atrinktiems kandidatams, negaunantiems stipendijos yra 400 Eur/mėn, išskyrus rezidentams lietuviams, kuriems spalio–gegužės mėnesį yra taikoma 300 Eur/mėn kaina (vasaros mėnesiais kaina lietuviams rezidentams yra tokia pati, kaip ir užsienio menininkams).

Į kainą įtrauktos rezidencijų šildymo, elektros energijos, vandens, interneto paslaugos ir dviračio nuoma.

Rezidencijos pradžia – pirma mėnesio diena. Rekomenduojama rezidencijos trukmė – du mėnesiai. Rezidencijos trukmė skaičiuojama mėnesiais.

Adresas paraiškoms: info (eta) nidacolony (taškas) lt

Priimamos tik elektroninės paraiškos. Pavadinimo eilutėje prašome nurodyti „Paraiška rezidencijų programai“. Laiško priedai negali viršyti 10 MB, pageidautina, kad visi priedai – portfolio, CV ir paraiška – būtų siunčiami kaip vienas dokumentas (.PDF arba .doc formatu).

Informuosime tik atrinktus kandidatus. Atrinktų kandidatų ir laukiančiųjų sąrašą rasite mūsų tinklapyje. 


Darbinis pabėgimas

Kūrybininkams ir menininkams, nedalyvaujantiems menininkų rezidencijos programoje, bet norintiems Nidos meno kolonijoje praleisti dvi, tris savaites arba mėnesį, kviečiame pasinaudoti darbinio pabėgimo galimybe (tik spalio-balandžio mėnesiais). Norinčius ja pasinaudoti, kviečiame užpildyti šią anketą ir ją atsiųsti  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . 
Paraiškos teikimo termino nėra. Paraišką vertinsime vos gavę. Sprendimas bus priimtas per 5 darbo dienas. Kambariai ir erdvės skirstomos atsižvelgiant į užimtumą. Kainas rasite čia.