Techno-ekologijos

Kitos prieigos prie kultūrinės, socialinės ir ekologinės tvermės problemų

 

INTER-FORMATO SIMPOZIUMAS 2014

 

TECHNO-EKOLOGIJOS: REZIDENCIJŲ PROGRAMA

 

Techno-ekologijų rezidencijų programa Nidos meno kolonijoje pristatoma bendradarbiaujant su Latvijos RIXC centru.

 

Temines rezidencijas remia Europos Sąjungos Kultūros programa, Šiaurės-Baltijos kultūrinio mobilumo programa ir Vilniaus dailės akademija. 

 

Raktažodžiai:

Jūros ekosistemos: kintantis jūros lygis, dumbliai, tarša, sūrumas, ribos/sienos, nuolaužos/turtai jūroje

 

Žmogaus ir smėlio sukurtas kraštovaizdis: nacionalinis parkas kaip žalias kubas, judančios/negyvosios kopos, paukščių ir turistų migracija, dirbtinė gamta, briedis, elnias, šernas ir kormoranas

 

Maistas, energija ir tvermė: žvejyba, maitinimasis, tvarus transportas, nedidelio masto ūkininkystė, pvz., hidroponika, energijos gamyba, prekybos centrų dominavimas

 

Dalyvavę menininkai ir jų projektai

Theun Karelse (NL) residency blog and project during the residency Refugium: Assisted Migration


Tomas Martišauskis (LT)

Daniela Palimariu & Claudiu Cobilanschi / Opposite Solutions (RO) project Meteo Day Out and Sensors for Sensors/Mootpost (PDF)

Isidora Todorovič & Andrea Palasti (Serbia) Project "Can you feel the spill?" ant its presentation on the blog (you can download two versions of the game from here)

Grit Ruhland (DE) ongoing collaborative project started during the residency http://indexmap.org/

Nestori Syrjälä (FI) project in development

Gabriel Hensche, Björn Kühn and Anna Romanenko (DE) project Liminal Dome http://www.liminaldome.com

Ernest Truely (EE/USA) project  http://whiteelktracer.wordpress.com/

Justin Tyler Tate (EE/USA/CAN) project  http://diyingfree.weebly.com/

Frauke Materlik (DE/NO) project http://museumoffuturememory.wordpress.com/

Martinka Bobrikova and Oscar de Carmen (SP/SK/NO) project http://kitchendialogues.com

 

Apie projektą

 

Techno-ekologijomis siekiama permąstyti kultūrinės, socialinės ir ekologinės tvermės klausimus pasitelkiant meninį tyrimą ir kultūrines inovacijas. 

 

Projektu, kuris inicijuotas kaip atsakas į dabartinę ekonominę, socialinę, klimato ir kultūros krizę, siekiama rasti sprendimus kuriant europinę bendradarbiavimo platformą, kuri įgalintų meno ir kūrybinius tyrimus ieškant būdų kurti tvarią ateitį. 

 

Techno-ekologijų projektas apima baigtinių išteklių, akivaizdžių taršos formų ir aplinkos nykimo temas, bei skatina formuoti tvarų santykį su technologijomis ir mūsų gyvenamaja aplinka, apsvarstant ir sudėtingesnius mūsų santykio į technologijų ekologiją aspektus. Esmiškas etinis ir filosofinis požiūris šiuo klausimu yra būtinas ieškant mažesnį pavojų keliančių kelių į ateitį. 

 

Techno-ekologijų pamatas - Felixo Guattari išreikštas susirūpinimas dėl visa apimančio diskurso apie dramatiškus technologinius - mokslinius pokyčius, kuriuos pastaraisiais metais patiria Žemė, trūkumo. Guattari skatina atsižvelgti į tris esminius "ekologinius registrus": aplinką, socialinius santykius ir žmogaus subjektyvumą. 

 

Projektas "Techno-ekologijos" suskirstytas į keturias sekcijas:
1)Kūrybinių dirbtuvių ir meninių tyrimų - parengiamoji sekcija teoriniam tyrimui ir praktiniam (meniniui) eksperimentavimui;
2)Atvirosios laboratorijos - skirtos komunikuoti idėjas ir dirbtuvių rezultatus įvairioms auditorijoms; 3)Konferencijos ir parodos - laikas ir vieta diskusijoms, susitikimams ir viešoms prezentacijoms; 4)Vieši renginiai - skirti projekto rezultatus pristatyti platesniai auditorijai. 

 

Projektą parengė ir įgyvendina kultūros organizacijos RIXC (Latvija), Baltan Laboratories (Nyderlandai), Napon (Serbija), Ars Longa (Prancūzija), Suomijos Biomeno draugija (Suomija) drauge su instituciniais partneriais: Suomijos meno akademija, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (Lietuva), Liepojos universiteto MPLab (Latvija), bendradarbiaujant su jų asocijuotaisiais partneriais: Van Abbemuseum (Nyderlandai), Šiuolaikinio meno muziejumi "Art Vojvodina" Novi Sade (Serbija), Pixelache/Pixelversity (Suomija), Serde (Latvija) ir Chant des Possibles (Prancūzija). 

 

Nidos meno kolonija (NMK) teikia rezidencijas menininkams, tyrėjams ir kitiems kūrėjams, kuriuos domina nurodytosios temos. 2013 ir 2014 metais bus suteikta galimybė reziduoti aštuoniems kūrėjams.