Praktika

 MG 9745

Praktika Nidos meno kolonijoje

Nidos meno kolonija siūlo kelias skirtingas praktikas neseniai baigusiems akademinius mokslus ir jauniems kuratoriams. Praktikos yra neapmokamos, tačiau suteikiamas apgyvendinimas. Kadangi įprasti prie naujo gyvenimo ritmo ir įgyti tam tikrų įgūdžių prireikia laiko, siūloma praktikos Nidos meno kolonijoje trukmė yra nuo 4 iki 8 mėnesių. Šios stažuotės skirtos norintiems prisidėti prie Nidos meno kolonijos darbuotojų komandos veiklos. Tai puiki galimybė gyventi ir dirbti tarp nuolat besikeičiančios tarptautinės menininkų ir kuratorių aplinkos, užmegzti naudingus ateities karjerai ryšius ir pažintis su meno profesionalais. Pagrindinė atliekančių praktiką atsakomybė – padėti palaikyti kasdienį Kolonijos gyvavimo ritmą. Norintys atlikti praktiką gali rinktis iš dviejų skirtingos specializacijos stažuočių, pasirinkdami ją pagal savo turimus ar norimus plėtoti įgūdžius.

Kuratoriaus asistentas

 Pagrindinė kuratoriaus asistento užduotis – padėti koordinuoti Kolonijos renginių programą, bendradarbiauti organizuojant Kolonijos menininkų parodas, prisidėti prie tekstų rašymo. Reikalaujama gerai mokėti anglų kalbą. Pirmenybė teikiama tiems (pradedantiems) kuratoriams, kurie turėjo ar siekia įgyti patirties menininkų rezidencijų programos ar edukacijos renginių organizavimo srityje.

Vizualinės komunikacijos asistentas:

Į vizualinės komunikacijos asistento užduotis įeina tiek vizualinio Nidos meno kolonijos identiteto kūrimas, tiek pagalba menininkams jų kūrybos procese. Praktikantai tūrėtų turėti patirties dirbant su programomis Adobe InDesign ir Photoshop. Taip pat reikalinti fotografavimo ir filmavimo įgūdžiai. Privalumu taip pat laikomi ir duomenų apdorojimo bei archyvavimo įgūdžiai. 

Norinčius pasinaudoti praktikos Nidos meno kolonijoje galimybėmis kviečiame atsiųsti savo gyvenimo aprašymą ir trumpą motyvacinį laišką, adresuotą Nidos meno kolonijos meno direktoriui Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , temos laukelyje įrašant „Praktika Nidos meno kolonijoje“. Taip pat prašome nurodyti, kurį praktikos profilį norite pasirinkti.

Buvę Nidos meno kolonijos praktikantai:

Marija Krištopavičiūtė (LT, Vilniaus dailės akademijos kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrantė), rūpinosi Nidos meno kolonijos kasdienių užduočių atlikimu.

Natacha Paganelli (FR, menininkė), Nidos meno kolonijoje stažavosi 2014-ųjų sausį– birželį. Koordinavo rezidencijų programą, prisidėjo prie vizualinės komunikacijos.

Eglė Marčiulaitytė (LT, Vytauto didžiojo universiteto kūrybinių industrijų magistrantė), kaip asistentė Nidos meno kolonijoje stažavosi 2013-ųjų spalį–2014-ųjų sausį.

Sacha Waldron (UK, Karališkasis meno koledžas Londone), kaip kuratoriaus asistentė stažavosi 2013-ųjų sausį–gegužę.

Vsevolod Kovalevski (LT, Vilniaus dailės akademijos fotografijos ir medijos meno magistrantas), susgrįžtantis komunikacijos asistentas.

Yulia Starstev (CA, Naujosios Škotijos meno ir dizaino koledžas), kaip kuratoriaus aistentė Nidos meno kolonijoje stažavosi 2012-ųjų sausį–gegužę. Taip pat ji Nidos meno kolonijos organizuotos parodos Genius Loci ko-kuratorė.

Sophie Bellot (FR), kaip vizualinės komunikacijos atsistentė stažavosi 2012-ųjų baldandį–rugpjūtį.

Olivia Glasser (UK), kaip kuratoriaus asistentė, kuruojant parodą Taking Time, stažavosi 2012-ųjų rugsėjį–gruodį.