Rezidentas Paulius Petraitis/Paul Paper ves kūrybines zinų dirbtuves

3392 6e1d13cf876693c78137962bf548d2db

Spalio 17 dieną 12 val. VDA Klaipėdos fakultete vyks zinų kūrybinės dirbtuvės, kurias ves menininkas, VDA Nidos meno kolonijos rezidentas Paulius Petraitis/Paul Paper (LT).

Zinas – tai savarankiškai išleista knygelė. T.y. ziną išleidžia ne leidykla, o pas kūrėjas, dažniausiai naudodamas paprasčiausią spausdintuvą ir padaugindamas kopijas kopijavimo aparatu. Zinai paprastai platinami nemokamai, jais keičiamasi, nors vis dažniau vyksta zinų festivaliai ir kuriasi zinų knygynai, kuriuose zinais yra prekiaujama. Zinai gali būti apie bet ką – muziką, politiką, maistą, kates, fotografijų rinkinys, piešinių kolekcija.

Pirmoje kūrybinių dirbtuvių dalyje menininkas supažindins su zinų kultūra bei nepriklausoma leidyba Lietuvoje ir pasaulyje. Antroje, praktinėje dalyje – zino gaminimas. Kiekvienas studentas turės galimybę pasigaminti mini (2-3 atvartų) rankų darbo ziną su savo darbais.

Paulius Petraitis
Nuotrauka iš menininko archyvo

Paulius Petraitis / Paul Paper (LT)  (g. 1985) gyvena ir dirba tarp Vilniaus, Londono ir online. Paul Paper pseudonimu kuriantis menininkas, dirba su fotografija yra kuratorius ir Londono Midlsekso universiteto doktorantas.

Snapchat’e vykusi fotografijos paroda „Tai yra/Dabar“ yra naujausias Pauliaus projektas. Jo tikslas ‒ naudojant trumpalaikią platformą, prisiliesti prie kintančios fotografinio vaizdo reikšmės ir laikinumo bei išplėsti ekspozicinių erdvių ribas. Nuo 2006-ųjų Paulius dirba knygų leidybos srityje. Leidiniai  įtraukti į įvairias kolekcijas, tokias kaip MoMa, Met ar Danijos dizaino muziejų bibliotekos, Clark meno institutas, Joan Flasch ir Oslo nacionalinės menų akademijos kolekcija.

Šios kūrybinės dirbtuvės yra projekto „Kaleidoskopas: dizainas ir fikcija“, tiriančio dizaino, techonologijų įtaką visuomenei, jos vertybėms, dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kūrybinių dirbtuvių trukmė maždaug 2 val.