Rezidentai ruošiasi 7-ajam Inter-formato simpoziumui „Palei linijas“

 08A7802
Skaistės Marčienės nuotrauka

Artėjant kasmetiniam Nidos meno kolonijoje vykstančiam simpoziumui, pagaliau susitiko kūrybines idėjas jam plėtojantys rezidentai. Menininkai, besiruošiantys Inter-formato simpoziumui „Palei linijas“, liniją apmąstys kaip pagrindinį vizualinių žinių elementą ir mediją. 

Tarp reziduojančių kūrėjų – britė Jessica Warboys ir norvegas Mortenas Norbye Halvorsenas, dirbantys su tapybos, kino ir garso meno medijomis. Menininkė iš Austrijos
Ines Hochgerner savo kūrybai pasitelkia braižybos ir instaliacijos strategijas. Vokiečių menininkas Raulis Walchas rengia pasivaikščiojimus bei dirba su aitvarais ir burėmis, o iš Vokietijos kilusi, Anglijoje gyvenanti Ruth Proctor – su kino ir performanso raiškomis. Muzikantė ir performanso menininkė Lina Lapelytė kartu su kitu lietuvių menininku Vitalijumi Červiakovu dirba ties vaikščiojimo praktikomis. Dalis menininkų Nidoje gyvena ir kuria jau nuo balandžio vidurio.
 
 08A7790
Skaistės Marčienės nuotrauka
 

Paskutinę balandžio savaitę Kolonijoje rezidavęs belgų menininkas iš Flandrijos Christophas Finkas simpoziumui ruošėsi vaikščiodamas ir rengdamas išsamius lauko įrašus.

Be reziduojančių menininkų gegužės 19-22 dienomis vyksiančiame simpoziume lankysis per 30 kitų menininkų, filosofų ir tyrėjų, kurie per tris paras simpoziume ves dialogą tarp meninio, filosofinio ir mokslinio tyrimo, įgyvendins prezentacijas ir performansus ne tik įprastose auditorijų erdvėse, bet ir miške, kopose, pajūryje ir pakrantėje palei jos liniją.

Naudodamasis linija kaip simboliniu, metaforine ir analitiniu instrumentu simpoziumas atskleis įvairias strategijas kaip susieti šiandieninę kultūros ir visuomenės būklė per braižymo, žemėlapiavimo, piešimo, vaikščiojimo, įrašymo, atlikimo, rašymo, skaitymo ir dainavimo metodus.

7-ąjį Inter-formato simpoziumą kuruoja Thomas Thiel (DE) ir Vytautas Michelkevičius, organizuoja VDA Nidos meno kolonijos komanda.

Daugiau apie simpoziumą ir jo dalyvius

Inter-formato simpoziumo rėmėjai:

LTK Logotipas2   kulturos-ministerija   logo land vorarlberg 728pix   unnamed
Goethe-Institut Logo Internet  Culture LIT SMALL 1