Sauliaus Leonavičiaus „Info taškas“ ‒ pirmoji ekspozicija laikinoje projektų erdvėje Nidoje

2017-03-20 20.54.12
Lino Ramanausko nuotrauka
Būdami Nidoje ir eidami pagrindine Taikos gatve, tikrai pastebėsite laikinoje Nidos meno kolonijos kuruojamoje projektų erdvėje eksponuojamą mūsų rezidento, menininko Sauliaus Leonavičiaus instaliaciją „Info taškas“. Tai pirmoji ekspozicija šioje alternatyvia galerija tapusioje vietoje. „Info taškas“ veiks iki balandžio 9 dienos.
Kartą, toli nukeliavęs, patekau į kambarį be išėjimo. Veltui ieškojau ‒ durų jame nebuvo. Dabar žinau ‒ taip gali nutikti bet kuriame kitame kambaryje. Veltui ieškosi, durų jame nebus.

2017-03-20 20.48.14

Daugiau nuotraukų

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos

Projekto globėjas ‒ Andrius Tamaliūnas

Saulius Leonavičius (LT) yra tarpsritinis menininkas, šiuo metu studijuojantis meno doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Pagrindinis menininko interesas ‒ diskursyvi ir fizinė intervencija į meno kūrinio tapatybę bei meno lauko ideologiją. Tai Saulius atlieka aproprijuodamas meno kūrinius ir viešas erdves, panaudodamas legitimacijos tvarkas ir taisykles, nusakančias meno objekto status quo. Pastaruoju metu vykdomas menininko tyrimas skirtas jungtims tarp kritinio dizaino, naujųjų technologijų ir farmakono (vaisto/nuodo) koncepcijos. Kuriamų modelių paskirtis ‒ kasdieninėje aplinkoje veikiantipraktinė konfrontacija su dominuojančiomis ideologijomis. Rūbų ir daiktų dizaino priemonėmis aktualizuojama farmakono svarba ir galia dabartinėje kultūroje. Kuriami įrankiai gali keisti asmens vidinę būseną, santykį su aplinka.