Rezidentai Nidoje 2017-ųjų kovą

IMG 7144
Rezidentai Marianna Maruyama, Wolfgang Bender, Margaret Tali, Liza Baliasnaja and Sidney Barnes. Skaistės Marčienės nuotrauka
Kovo mėnesį VDA Nidos meno kolonijoje reziduoja nauji menininkai ir tyrėjai: Wolfgang Bender (AT), Margaret Tali (NL/EE), Johanna Schmeer (DE/UK), Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE).
 
 Margaret TaliMargaret Tali (NL/EE) yra rašytoja, kuratorė ir dėstytoja. Menininkė baigė doktorantūros studijas Amsterdamo universiteto Kultūros tyrimų centre, kur analizavo neoliberalizmo ir nacionalizmo klimato kitoniškumą Europos meno muziejuose. Kilusi iš Talino, Margaret į Amsterdamą atsikėlė nuo 2009-ųjų. Meno teoriją ir muziejininkystę dėstė Mastrichto universitete, Sandbergo institute Karališkojoje menų akademijoje Hagoje, Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Taip pat kuravo keletą renginių ir parodų Nyderlanduose ir Estijoje. Neseniai kartu su Tanel Rander sudarė antologiją „Archyvai ir nepaklusnumas. Besikeičiančios vizualiosios kultūros taktikos Rytų Europoje“ (2016).


Rezidencijos metu Margaret tęs darbą prie parodos projekto, kur menininkų pasakojimuose nagrinėjama XX amžiaus persikėlimo ir priverstinės migracijos tematika. Taip pat ji planuoja peržiūrėti savo disertacijos pagrindu sudarytą knygą bei tikisi susipažinti su Lietuvos meno scena: menininkais, mokslininkais ir kuratoriais.

 
Johanna Schmeer (DE/UK) yra menininkė ir dizainerė. Tyrimais pagrįsta savo kūryba ji ieško susikirtimų tarp dizaino, meno, mokslo, technologijų ir ateičių. Menininkė kuria objektus ir modeliuoja naujų technologijų persmelktas kasdienes mūsų socialines, etines ir kultūrines patirtis, akcentuodama jų medžiagiškumą, naratyvumą ir kūniškumą. Menininkė dayvauja tarptautinėse parodose, iš kurių paskutinės buvo eksponuotos Stokholmo nacionaliniame muziejuje, Ars Electronica centre Linse, Boijmans van Beuningen muziejuje Roterdame ir Venecijos architektūros bienalėje. Johanna taip pat dėsto dizainą Menų universitete Berlyne ir yra Londono karališkojo menų universiteto doktorantė. Nidos meno kolonijoje menininkė dirbs prie tyrimo apie technologijas maisto gamyboje ir visuomenės įsipareigojimus konceptualaus dizaino praktikoje.

Liza portrait
Nuotrauka iš asmeninio Lizos archyvo
 

Liza Baliasnaja (LT/BE) yra menininkė dirbanti šokio srityje. 2016-aisais baigė šiuolaikinio šokio mokyklą P.A.R.T.S Belgijoje. Nuo tada Liza veikia kaip atlikėja, vysto savo kūrybinę praktiką, dėsto, dalyvauja kūrybinių mainų programose. Liza domisi šokio teorijos ir praktikos ryšiais, choreografijos metodologija ir bendradarbiavimo strategijomis.

 
Sidney portrait
Nuotrauka iš asmeninio Sidney archyvo
 

Sidney Barnes (UK/BE) neseniai baigė meno studijas ir dirba su skirtingomis disciplinomis: muzika, šokiu ir grafika. Menininkas domisi bendradarbiavimo praktikomis, kuriose būtų išlaikomas ir individualus kūrybinis procesas.

LS
Liza ir Sidney. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Rezidencijos metu Liza ir Sidney kurs šokio spektaklį, kuris galės būti atliekamas solo, duetu arba tapti atspirties tašku kitiems atlikimo modeliams. Derindami savo kūrybinius interesus menininkai susitelks ties vėjo, laisvos kompozicijos ir likantropijos temomis ir sąvokų analize. Menininkai dalinsis judesio ir choreografijos patirtimis bei klaus, ką reiškia kurti kartu.


Portrait Wolfgang Bender Rome  February 2017 courtesy C.Bender Bildrecht Vienna
C. Bender nuotrauka
 

Wolfgang Bender (AT) gyvena ir dirba Vienoje. Didelį meninių praktikų stažą menininkas sukaupė dirbdamas su fotografiniais atvaizdais, tyrinėdamas linijas, pėdsakus ir dalyvavimo strategijas bei taip kviesdamas auditoriją tapti svarbia jo kūrybos dalimi. Rezidencijos Nidos meno kolonijoje metu Wolfgangas ketina ištirti žemėlapiavimo ir vaikščiojimo idėjas pagrįstas fotografiniais vaizdais. Taip pat nori panaudoti šaltuoju sezonu nenaudojamus Nidos paplūdimių ženklus. Menininko rezidencijai suteikta Austrijos Forarlbergo žemių stipendija.