Rezidentai Nidoje 2016-ųjų balandį

                          508A8919
                     Iš kairės į dešinę Kevin Rodgers, Wen Chin Fu, Jenny Lindblom. Julijos Navarskaitės nuotrauka.
Balandžio pradžioje į Nidos meno koloniją atvyko trys menininkai Wen Chin Fu (TW/NL), Jenny Lindblom (SE) ir Kevin Rodgers (CA).
J Lindblom
Jenny Lindblom. Nuotrauka iš menininkės archyvo.
Jenny Lindblom gimė 1981 m. Švedijoje. Šiuo metu gyvena ir kuria Amsterdame, Olandijoje. Tiek pat kiek ir menininkės požiūryje, tiek ir jos kūrybos estetikoje atsispindi šiuolaikinės vaizdų kultūros tematika ir principai. Jos darbams tiesioginę įtaką daro filtrais padengta realybė, šiandien veikianti pagal programėlės Instagram taisykles, kai kad estetizuotos realybės pavyzdžiai dar iš meno istorijos, kai banalus humoras visada lieka šalia rimtų egzistencinių dalykų. Jenny Lindblom daugiausia dirba su tapyba ir skulptūra, tyrinėja mūsų aplinkoje esančius vaizdus – kaip jie veikia mūsų suvokimą apie reiškinius, kokią įtaką daro įpročiams ir mūsų vertybėms, kaip per juos išreiškiame ir atskleidžiame save, ypač šioje, dėmesiu ir „like“ (liet. patinka) mygtuku pagrįstoje ekonomikoje, kai vis ženkliau privačiame sektoriuje įstivirtina asmens kaip prekės ženklo ir asmeninio įvaizdžio vadybos praktikos.

Nidos meno kolonijoje Jenny Lindblom tęs darbų seriją pavadinimu “Very peasant [sic!] stay” (2013–) (liet. „Labai valstietiška [sic!] viešnagė“). Pavadinime sąmoningai palikta rašybos klaida, rasta kelionių apžvalgų tinklapyje TripAdvisor ir susijusi su visoje serijoje nagrinėjamais socialinės klasės klausimais. Atsispyrus nuo vaizdų iš kelionių ir kelionės po vaizdus, dėmesys čia sutelkiamas į žemiškuosius ir dvasinius mūsų poreikius, socialinį ir privatų gyvenimą, sėkmes ir nesėkmes, saviraišką ir frustraciją.

 
wenchin
 Wen Chin Fu. Nuotrauka iš menininkės archyvo.
Wen Chin Fu (TW/NL) 2006 m. baigė Shih Chien universiteto klasikinės muzikos skyrių (Taipėjus, Taivanas). Toliau studijas tęsė Hagos Meno ir Mokslo fakultete, kurias baigė 2010-aisiais. Savo performansais menininkė tyrinėja santykį tarp fizinio judesio, garso ir aplinkos. Menininkės raktinis kūrybinos veiksnys yra tankus patirčių sutelkimas, kuris leidžia reiškinius pamatyti tarsi iš naujų perspektyvų.
Nidos meno kolonijoje Wen Chin Fu atliks tyrimą ir vystys eksperimentinį projektą su cukrumi. Nuorodą į ankstesnį tyrimą.
 
                       508A8917
Kevin Rodgers. Skaistės Marčienės nuotrauka.

Kevin Rodgers yra menininkas, kurio kūrybinės praktikos nagrinėja įtampas tarp dviejų tariamų priešingybių – atsitraukimo (fizinio, dvasinio, politinio, estetinio) ir aktyvaus veiksmo. 

Menininko darbai eksponuoti daugelyje pasaulio galerijų tokiose kaip Šiuolaikinis meno centras „Netwerk“ (Alstas, Belgija), paroda „AKTORIAI, TIKLAI, TEORIJOS“ Dazibao fotografijos centre Monrealyje, „G galerija“ Toronte, Tatjanos Pieters galerija (Gentas, Belgija) ir McIntosh galerija (Londonas, Ontarijo valstija, Kanada). Kevinas Rodgersas bendradarbiavo su įvairiais menininkais – Marilou Lemmens ir Richard Ibghy, Cynthia Girard ir Derek Sullivan. Taip pat kuravo dvi parodas – The Fox (liet. „Lapė“), 2011 ir If destroyed... (liet. „Jei sunaikintų“), 2010. Jo publikacijos spausdintos daugelyje leidinių – FUSE, C Magazine, Border Crossings, Artpapers, Millions, Prism of Reality. 2014 ir 2015 metais Kevinas dalyvavo menininkų rezidencijų programose FLACC (Genkas, Belgija) ir Kamplot (Briuselis, Belgija) centruose.

2016-aisiais Kevinas Nidos meno kolonijoje reziduos du mėnesius. Kaip atspirties tašką naudodamas Jean-Paul Sartre ir Simone de Beauvoir vizitą į Nidą 1965-aisiais, menininkas atliks tyrimą ir kurs darbą pagrįstą įvairiais atsiskyrimo bei atsitraukimo pavyzdžiais.