Rezidentai Nidoje 2015-ųjų rugsėjis

Pradzia Small                                          Inger Wold Lund, Krista Mölder, Raminta Jurėnaitė. Julijos Navarskaitės nuotrauka.

 

Rugsėjo mėnesį į Nidos meno koloniją atvyko trys rezidentės: Inger Wold Lund (DE/NO), Krista Mölder (EST), Raminta Jurėnaitė (LT).

 krista molder by karel koplimets 1200pxl                                      Karel Koplimets nuotrauka 

 

Krista Mölder  – menininkė iš Talino daugiausia dirba su fotografija. Ją domina santykis atsirandantis tarp asmens ir erdvės. Mölder fotografijose akivaizdus subjekto trūkumas, tuo pačiu – jos kūriniai reikalauja aktyvios žiūrėtojo pozicijos. Menininkės rengiamos parodos skirtos konkrečiai erdvei, erdvinis kontekstas tampa svarbia parodos ekspozicijos dalimi.
Krista Mölder: „Nidoje aš ketinu prarasti save kopose ir kranto linijoje bei surasti drąsos tai padaryti. Įgytas patirtis ketinu panaudoti ruošdamasi savo darbų parodai Estijos dailės muziejuje (KUMU).“

 

Inger                                                             Heidi Furre nuotrauka (Flamme Forlag)

Bergene gimusi menininkė ir rašytoja Inger Wold Lund šiuo metu gyvena ir dirba Berlyne. Jos meninės praktikos atspirties taškas yra kalba, o galutinis rezultatas: garsiniai, archyviniai, instaliaciniai bei popieriuje atspausti naratyvai. Šiais metais išleistos jos pirmosios knygos norvegų ir anglų kalbomis.
Nidoje Inger planuoja sėdėti smėlyje ir žvelgi į jūrą.

 

 

 Raminta Small                                                             Julijos Navarskaitės nuotrauka

 

Raminta Jurėnaitė baigė dailės istorijos ir teorijos studijas, jai suteiktas profesorės ir menotyros mokslų daktarės vardas. 1992-1998 metais Jurėnaitė ėjo Soroso šiuolaikinio meno centro” direktorės pareigas, nuo 2009 metų ji – Modernaus meno centro kolekcijos kuratorė. Raminta Jurėnaitė rašo dailės kritikos straipsnius, knygas, skaito paskaitas ir kuruoja parodas Vakarų ir Rytų Europos šiuolaikinio meno temomis Lietuvoje ir užsienyje. Gyvena ir dirba Vilniuje.
Nidoje Raminta Jurėnaitė rašys trumpą Lietuvos dailės istoriją nuo 1960 metų iki šių dienų.