Rezidentai Nidoje 2015-ųjų rugpjūtis

visi 1mazas

Claudia Larcher, Kristupas Sabolius, Tomas Grunskis,Ciara Scanlan, Terence Erraught. Živilės Etevičiūtės nuotrauka.

Claudia Larcher (AT), Kristupas Sabolius (LT), Tomas Grunskis (LT) Ciara Scanlan (IE), Terence Erraught (IE) ir Jol Thomson (CA/DE) Nidos meno kolonijoje reziduos rugpjūčio mėnesį.

 

 

Kristupas small4

Kristupas Sabolius. Kotrynos Gurskaitės nuotrauka.

Kristupas Sabolius yra rašytojas ir Vilniaus universiteto filosofijos docentas. 2012 m. išleido knygą „Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija“. Monografijoje aptariama prieštaringa vaizduotės funkcija, aptinkama visose pagrindinėse Vakarų mąstymo teorijose. Vėliau sekė „Įsivaizduojamybė“  (2013), knyga apie vaizduotę, technologijas, virtualumą, kiną ir meną. Jis dėsto šiuolaikinės meno filosofijos ir vaizduotės teorijų kursus, bendradarbiavo kuruojant keletą parodų (ŠMC, Vilniuje ir Arte Boccanera Contemporanea, Trentas, Italija), taip pat yra filmo „Lošėjas” (2013) scenarijaus bendraautorius (filmas pristatytas daugelyje kino festivalių visame pasaulyje).
Nidoje Kristupas planuoja sutelkti dėmesį ties naujai rašoma knyga bei nagrinėti įvairios menines praktikas, kuriose išskirtinis vaidmuo atitenka išlaisvinančios vaizduotės ir alternatyvių kūrybiškumo formų paieškoms.

 

 

Portrait claudia2015

Claudia Larcher. Nuotrauka iš menininkės archyvo.

Menininkė iš Vienos Claudia Larcher  kuria video meną ir objektus, analizuojančius architektūros, identiteto ir tradicijos klausimus. Didžioji Larcher kūrinių dalis, tai video animacijos – siurealistinės privačių ir viešų erdvių bei jų aplinkos dokumentacijos, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas jų architektūrai ir istorijos pėdsakams jose.
Nidos meno kolonijoje Claudia planuoja sukurti kelis naujus video darbus. Larcher geopolitiškai ir architektūriškai atraktyvus atrodo atstumas iki Kaliningrado. Ji taip pat tyrinės vietos gyventojų ir vyriškumą įamžinančių paminklų architektūros santykį.

 

 

meskiukas1mazas

Terence Erraught. Nuotrauka iš menininko archyvo.

Menininkas iš Dublino Terence Erraught dirba vizualiųjų menų srityje. Terence’as naudoja skaitmeninį video, instaliacijas, gyvus pasirodymus ir tapybą, – medijas, kuriomis jis komentuoja nusistovėjusias socialines normas ir žmogaus būties klausimus, kartu pasitelkdamas absurdą ir jumorą. „Žmogaus kūnas mano kūryboje yra pagrindinis elementas, jį galima laikyti gyvybiškai svarbiu sraigtu, suteikiančiu kūriniams „energijos“. Gyvybiškai svarbaus elemento funkciją gali perimti ir stebintysis, subjektas ar pats menininkas.“– sako Terence Erraught. Nidoje menininkas dirbs ties paroda, kurią planuojama atidaryti kitais metais Airijoje. Terence‘o pirminė idėja – sukurti interaktyvią kinetinę instaliaciją.

 

 

CiaraScanlan 

Ciara Scanlan. Nuotrauka iš menininkės archyvo.

Ciara Scanlan 1982 m. gimė Limericke, Airijoje, šiuo metu gyvena ir dirba Dubline. Ciara kuria video, performansus ir internetinį meną. Ją domina žiniasklaidos galia tiek suvienyti, tiek suskaldyti visuomenę. Kaip menininkė ir protagonistė Ciara Scanlan mato savo rolę kaip status quo kvestionuotoja. Rugpjūtį Ciara dirbs ties naujų istorijų kūrimu. Ji rašo naują romaną, tad norėtų patyrinėti Nidą ir surinkti medžiagos naujoms meninių intervencijų „Pasakojimo pėdsakas“ (“Trace of Narative“) serijoms. Ciarą taip pat domina potencialios „Mart“ galerijos Airijoje ir šiuo metu Nidoje reziduojančių menininkų bandradarbiavimo galimybės.

 

 

Tomas

Tomas Grunskis. Nuotrauka iš menininko archyvo.

Tomas Grunskis – architektas, mokslininkas, garso menininkas. Architektūros studijos „AEXN“ ir galerijos „_0*” Vilniuje įkūrėjas. Tomas dėsto Vilniaus dailės akademijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete. Šiuo metu dirba ties paskutiniais knygos „Kūrybiški eksperimentai Lietuvos architektūroje skyriais. Tomo motto: „Architektūra, jeigu norime ją suprasti teisingai, yra kažkas kitka, nei galvojome iš pradžių...“.
Nidoje Tomas Grunskis dirbs ties projektu „Išnykimas: Modèrnios vietos mitologijos“ (darbinis pavadinimas). Tai projektas apie dingusius įvairaus pobūdžio architektūrinius objektus Nidoje ir tebegyvuojančius modernios mitologijos pasakojimus apie juos.

Jol Thomson. Menininko pageidavimu informacija nebus pateikiama.