Rezidentai Nidoje 2015-ųjų birželis

IMG 7606 Medium

Danius Kesminas, Jeannine Han, Christiane Huetter ir Vytautas Volbekas.
Lino Ramanausko nuotrauka.

Nauja vasara, nauji rezidentai. Sveiki atvykę ir labai malonu su jumis susipažinti: Danius Kesminas, Christiane Huetter, Jeannine Han ir Vytautas Volbekas.

 

Menininkę iš Berlyno Christiane Hütter ypač domina socialinių fikcijų reiškiniai. Ji yra menininkų grupės Invisible Playground” narė. Pagrindinė grupės veikla – žaidimų kūrimas žmonių grupėms ir architektūrai viešose bei privačiose fizinėse erdvėse. Christiane taip pat rašo tinklaraštį, kuriame dokumentuoja savo individualias menines praktikas.
Christiane atvyko į Nidą sukurti žaidimo, kurį galima bus išbandyti Thomo Manno festivalio metu liepos mėnesį. Hütter reziduoja Nidoje pagal Nidos meno kolonijos ir Goethe’s Instituto Lietuvoje bendradarbiavimo programą.

Jeannine Han menininkė iš Niujorko. Pagrindinės jos meninėje praktikoje naudojamos medijos yra tekstilė, kinas ir muzika. Menininkė siekia sujungti meną, dizainą, tyrimą ir edukaciją. Ji kuria grojančius drabužius, audinius, baldus iš kurių sukurtos scenografijos tampa jos filmų dalimi. Han 16 mm filmai turi muilo operoms būdingą struktūrą, kurią užpildo originali menininkės sukurta scenografija, absurdiški dialogai, o filmo veikėjai balansuoja atlikdami herojų ar/irscenografijos funkcijas.
Nidoje Jeannine tęs vieno iš savo filmų kūrimą.

Vytautas Volbekas baigęs grafinio dizaino studijas Gerrit Rietveld meno akademijoje iš Amsterdamo persikėlė į Vilnių. Grafinis dizainas tai vienas iš menininko raiškos laukų, Vytautas ne tik leidinių, tinklalapių, parodų, kokteilių dizaineris, bet ir instaliacijų, filmų kūrėjas.
Nidoje menininkas tęsia bendradarbiavimą su Šiuolaikinio meno centru ir dirba ties XII Baltijos trienalės grafinio dizaino koncepcijos vystymu. Nidos meno kolonijoje jis yra pirmasis ŠMC ir NMK bendradarbiavimo programos 2015 m. rezidentas.

Danius Kesminas atvyko iš Melburno. Pastaruoju metu menininkas daug laiko praleidžia Indonezijoje, kur yra įkūręs mystic punk muzikos projektą Punkasila”. Danius– muzikantas, performansų atlikėjas, jo pagrindiniai meno projektai:Slave Pianos”, Pipline to Oblivion”, Punkasila”, The Histrionics”, tai sociologiniai, šiuolaikinio meno ir muzikos tyrimai-eksperimentai. Kesmino meninėse praktikose, kasdienis gyvenimas yra pagrindinis jo atliekamų tyrimų laukas.
Nidoje Danius tęs darbą ties muzikinio-teatrinio filmo projektu
Moscow - Prambanan / Last Stop East".