ATVIROS STUDIJOS 2015 VASARIS

4 Medium

Natachos Paganelli studijoje. Eglės Petkevičiūtės nuotrauka. Daugiau nuotraukų

 

Thijs Ebbe Fokkens, Pakui Hardware, Anne-Lise Stenseth, Frauke Materlik ir Natacha Paganelli atvėrė savo studijas 26 vasario dieną. Tą dieną švietė saulė ir mes sulaukėme svečių: vaikų iš Nidos meno mokyklos ir jų mokytojų, taip pat meno profesionalų: Neringos Bumblienės, ŠMC kuratorės iš Vilniaus ir Skaistės Marčienės su Rolandas Marčėnu, si:said galerijos įkūrėjų iš Klaipėdos. Aplankę studijas kartu vakarieniavome, kaitinomės saunoje, o po to Domas Strupinskas su Mantu Augustaičiu mums pagrojo. Muzika niekada neskambėjo taip gerai kaip tą vakarą Nidoje.

 

Anne-Lise Stenseth ilgų pasivaikščiojimų Nidoje metu surinko didžiulią rastų daiktų kolekciją iš kurių sudėliojo instaliaciją. Plastikiniai, mediniai, akmeniniai, guminiai objektai, gyvi medžiai, kiekvienas iš jų turi savo istoriją.


Frauke Materlik supažindino studijos lankytojus su projekto, ties kuriuo šiuo metu dirba objektais. Kvestionuodama meno instrumentalizavimo klausimą Frauke mums pristatė paukščių lesyklėlę („ nes paukščiai įdomiau nei menas“), lėlę (impulsyvią, bet tiesą, kokia ji karti bebūtų, sakytoją) bei kitais.


Thijs Ebbe Fokkens eksponavo savo piešinius, siūlydamas pagalvoti apie dirbtinio intelekto įtaką ateičiai. Prieš 4000 metų vertingi daiktai, tokie kaip: papuošalai, ginklai, audimo įrankiai buvo laidojami kartu su mirusiojo kūnu. Ką archiologai ras kapuose po 1000 metų ?


Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) pristatė silikoninių atspaudų, kuriuos meninikai išliejo rezidencijos metu, instaliaciją. Nidos kraštovaizdžio kontekste užfiksuotos objektų fotografijos bus ekponuojamos virtualioje parodoje Berlyne leidžiamo žurnalo KubaParis puslapiuose.


Natacha Paganelli pristatė keletą ištraukų iš ties šiuo metu jos vykdomų projektų. Ji taip pat pasiūlė pažaisti žaidimą “pakelk Maximos paukštį“. Studijos lankytojai pasinaudodami įrankiais galėjo atlikti transformacijos veiksmą, paversti ženklą x į paukštį, o gal karo lėktuvą ? Kuri grėsmė Lietuvai realesnė: karas ar konsiumerizmas, tokius klausimus kėlė Natacha.