REZIDENTAI PRISTATO: paukščių stebėjimas ir intensyvios laikinosios terpės

bingo-lingoII
© Rūta Junevičiūtė

 

Nidos meno kolonija, kartu su kitomis meno ir kultūros insitucijomis šį savaitgalį švenčia Neringos miesto gimtadienį ir paruošė dovanas.

Lapkričio 14 d., (penktadienis). Nidos meno kolonija.
18 val. Menininkų Rūtos Junevičiūtės (LT) ir Nicholo Matrangos (US) paskaita apie paukščių stebėjimą, projektas „Č“. Projekto „Kitokia Neringa“ rėmuose. Paskaita vyks anglų kalba
19.30 val. Menininko Phillip Schulze (DE)
audiovizualinių kūrinių pristatymas.

Lapkričio 15 d., (šeštadienis). Centrinė Nidos aikštė.
13-16 val. Menininkų Rūtos Junevičiūtės (LT) ir Nicholo Matrangos (US) projekto „Č“ pristatymas. Projekto „Kuršių kiemas“ rėmuose.

 

tumblr mji2iwUQhR1s17hwuo1 1280

 

 

„Priartėjimas prie gamtos dar niekada nebuvo toks jaudinantis”– sako užkadrinis balsas, ir kaip galėtų būti kitaip, juk Jūs dėvite naują Užkariautojo HD žiūronų porą, pagamintą Carl Zeiss kompanijos ?!


„Didžiulis ir atsiskyręs baltumu švytinčiame lape į tave spokso vanagas, drąsus, epiškas, ryškių spalvų. Bet vos tik užvertęs knygą, niekada daugiau neberėgėsi to paukščio. Palyginus su artimo plano ir statišku paveikslėliu, realybė atrodys blausi ir nuvilianti. Gyvas paukštis niekados nebus toks didelis, toks sodriai ryškus. Jis rasis giliai peizaže, ir visados neriantis į tolį, visados ties pranykimo riba. Atvaizdai yra vaškinės figūros lyginant su aistingu gyvo paukščio judrumu.”
 dienorašyje rašo britas J.A.Baker.


11.14, 18 val.

Neringos savivaldybės meno stipendijos konkurso nugalėtojai, menininkai: Rūta Junevičiūtė (LT) ir Nicholas Matranga (US) pristatys savo projektą „Č“ aptardami žvejojimo su Džonu džiaugsmus, stebėjimo technologijas ir technikas, kultūrinę antropologiją bei kitus interesus, kylančius iš jų paukščių stebėjimo tyrimo.

 

 Ph. Schulze Medium

Phillip Schulze

 

11.14, 19.30 val.
Phillip Schulze pristatys savo audiovizualinius projektus: „Arts & Kraft“, „Dystotal“, „Dystotal Variation“ bei „Weisser Westen“. Phillip vizualiųjų menų srityje kuriantis menininkas ir kompozitorius jau mėnesį reziduoja Nidos meno kolonijoje, kur renka medžiagą savo naujam projektui „Dystotal Variation“.