"Can you feel the spill?" - NMK rezidenčių serbių projektas

Can you feel the spill? yra beprotiškas "žalias" sociopolitinis stalo žaidimas, sumišęs su mikrosocialine praktika ir teorija. Jis sumanytas dviems paeiliui ėjimus darantiems žaidėjams, o pagrindinė žaidimo tema - "glokalinės" ekologinės jūroje esančių naftos platformų sukeliamos problemos ir poveikis aplinkai.

 

Šis stalo žaidimas glaudžiai siejasi su specifinėmis Neringos problemomis - jo metu svarstoma /potenciali/ įtaka, kurią Kuršių Nerijai, įrašytai į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus, /gali turėti/ turi Kravtsovskoye /D-6/ naftos platforma. Smulkmeniška žaidimo sandara skatina D-6 naftos platformos vadovo Naftos caro (žaidėjas nr. 1) ir Gamtosaugininko (žaidėjas nr. 2) sprendimus ir veiksmus.

Žaidimo tikslas yra užimti visas teritorijas lentoje ir tokiu būdu iš žaidimo eliminuoti kitą žaidėją. Žaisminga/ironiška kalba ir konceptualus žaidimo pagrindas bei pasirinkta žaidimo mechanika/strategija siekiama atspindėti subjektyvias pažiūras ir kapitalistinės galios darinius. Taigi stalo žaidimas tampa ekologine praktika (ecological praxis, Guattari), žaidimu minčiai, kuriuo (at)kuriamas solidarumas ir kūrybinės bei etinės alternatyvos. Šiuo stalo žaidimu perkeliami emancipuotos kovos prieš kapitalizmo jėgas tikslai: žaidėjai kviečiami ne užimti oponento "iš šalies" poziciją, o veikiau konfrontuoti su jomis kasdienybės minties ekologijos lygmeniu.

***

Kviečiame Jus parsisiųsti ir Andrea Palasti išsamesnį tekstą apie Can you feel the spill? (anglų kalba).

O čia galite pamatyti daugiau vaizdų ir parsisiųsti žaidimą.

***

Les Mislerebles yra miserable rebels, arba vargani maištininkai. Tai neformali menininkų grupė / bendruomenė ir judėjimas Serbijoje, kurio dalyviai (skaitmeninius) žaidimus kuria/žaidžia (skaitmeninius) siekdami socialinių pokyčių. Les Mislerebles domisi, darbuojasi ir komentuoja "glokalines" socioekonomines problemas, kylančias neprivelegijuotose/ priespaudą patiriančiose visuomenės grupėse, geopolitikoje ir ekologijos srityje.

Les Mislerebles pasitelkia mikropolitines ir mikrosocialines praktikas, naująjį solidarumą ir pritaiko naujus estetikos ir analizės metodus, kuriais skatina naujas / alternatyvias idėjas. Sukurtais stalo žaidimais ir /arba skaitmeninėmis navigacijos aplikacijomis Les Meslerebles konstruoja destruktyvius žaidimus, kurie apžaidžia žaidėjų lūkesčius.

Les Mislerebles iniciavo Isidora Todorovic /teoretikė ir menininkė/, bendradarbiaudama su  Andrea Palasti /menininkė ir nepriklausoma kuratorė/ ir Luka Ranisavljevic /programuotojas/.