"Simono/s beieškant": Linos Žigelytės meno projektas

Linos Žigelytės garsinis projektas "Simono/s beieškant" yra trumpas susapnuotas detektyvas, kviečiantis atidžiau įsiklausyti ir apsidairyti Nidoje. Tai meditacija apie atstumus ir intymumą, sąskambių paieška, kurioje susiduria žvejys Simonas ir filosofė Simona. Ar jie tikrai čia buvo? Ką jie čia darė? Kaip mus pakeičia atvykimas į šią nuošalią vietovę? Menininkė kviečia paklaidžioti besiklausant jos sukurto garsinio gido ir vartant jos padarytą meninę knygelę-žemėlapį.

Garsinį gidą galite perklausyti ir parsisiųsti čia.

 

"viskas prasidėjo nuo žodžių žaismo. 1965 m. vasarą į nidą atvyko garsi prancūzų filosifė simone de beaugoir, čia apsilankiusi su jeanu pauliu sartre'u. savaitę trukusią kelionę po lietuvą organizavo tarybų valdžia.

apie jos patirtis nidoje žinome nedaug, išliko keli įrašai atsiminimų knygoje. čia sužinome, kad simone de beauvoir ypač apstulbino kopos ir jūra.

kitas vardas susijęs su simonu petru - vienu garsiausių visų laikų žvejų. nida vis dar atmenama kaip žvejų gyvenvietė, bet žuvininkystė čia palaipsniui miršta. simonas vaidenasi šiame utopiškame kraštovaizdyje, nes jis, kaip ir nidos žvejai, apleido savo įprastą veiklą. dėl didelio tikėjimo ir garsiosios išdavystės simonas tampa intrigujančiu pakeleiviu.

pasivaikščiojimas suveda šiuos veikėjus, nes jie kelia minčių apie atstumus ir atmintį, tikėjimą ir abejones, kūnus ir žmonių santykius. šia utopiška paieška nesiekiama rasti nei simonos, nei simono. veikiau atsiranda galimybė pasvarstyti apie susidūrimus su kitais žmonėmis ir tai, kaip jie mus keičia."