Gimtadienio dovana Neringai – nuskenuoto miesto vaizdai ir kino vakaras

neringa full 00007
Kadras iš Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio videoprojekcijos

VDA Nidos meno kolonija sveikina Neringos miestą 56-ojo gimtadienio proga ir šventės programoje pristato du įvykius. Lapkričio 17 dieną, 20 valandą Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4) Kolonijos rezidentai, menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys pristatys videoprojekciją „Neringos ir Kuršių nerijos studija“, tuo pat metu VDA Nidos meno kolonijoje vyks kino vakaras.

„Neringos ir Kuršių nerijos studija“ – tai menininkų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio bei videoprojekcijos muzikos kompozitoriaus Pijaus Džiugo Meižio siurrealistinis video komplimentas Neringos miestui ir Kuršių nerijai. Juodkrantės, Pervalkos, Preilos, Nidos miesteliai ir visas Kuršių nerijos regionas – dinamiška skirtingo laiko ir įvykių talpykla – vieta, kurioje vyksta kultūriniai ir socialiniai pokyčiai, verda turizmas ir ramus nesezoninis gyvenimas. Subtilioje video interpretacijoje architektūriniai, skulptūriniai paminklai ir gamtos bei žmonių kūriniai susilieja į vieną abstarktų kūrinį, kuris pabrėžia Kuršių nerijos gyventojų vienybę su gamta, akcentuoja poreikį saugoti ir puoselėti šį analogų neturintį regioną.

Šis Neringos miesto savivaldybės stipendijos prizininkų ir Nidos meno kolonijos rezidentų kūrinys yra didesnio menininkų vykdomo projekto „Miesto studijos“ dalis. Projektas paremtas fotogrametrijos technika – tai būdas skenuoti statišką objektą, padarant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, sukurti iš jų tekstūrinį trijų dimensijų virtualų objektą. Apdirbant objektus 3D programomis, įvedant „trikdžio“ (glitch) elementą ir susiuvant 3D pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus vienas su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurrealistinė miesto perspektyva. Ji tik iš dalies priklauso nuo kūrėjų – skirtingus pastatų dydžius, kampus, trikdžius ir estetinį kodą išgeneruoja pati technologija.

Video įrašai ir skaitmeniniai atspaudai, kurie yra galutiniai šio iš dalies save generuojančio projekto produktai, perkelia autorius ir žiūrovus į transformuotą realybę. Materijoje nesama nieko nedalaus, todėl šiame virtualiame miestų ture sena, nauja, tradiciška ir skaitmeniška yra susipynę, o virtuali ir aktuali realybės mainosi vietomis.

Menininkai dėkoja tradicinio Lietuvos neįgaliųjų draugijos fotografų plenero dalyviams, prisidėjusiems prie „Neringos ir Kuršių nerijos studijos“ įgyvendinimo.

Plačiau apie projektą

Daugiau apie menininkus

Neringos 56-ojo gimtadienio programa