Paroda „Hibridiniai peizažai“ VDA Nidos meno kolonijoje liepos 23 – rugpjūčio 28

Hibridiniai peizažai LT

Liepos 23 dieną, šeštadienį, 18 val. VDA Nidos meno kolonijoje (Taikos g. 43, Nida) atidaroma paroda „Hibridiniai peizažai“. Tai Nidos meno kolonijoje jau rezidavusių ir plėtoti savo idėjų vėl sugrįžusių menininkų paroda. Joje eksponuojami per pastaruosius du šios vasaros mėnesius čia gyvenusių ir kūrusių menininkų darbai, su žiūrovais mezgantys dialogą ne tik apie sukonstruotus Nidos kraštovaizdžius, bet ir sparčiai kintančius globalaus pasaulio įvaizdžius.

Skaityti daugiau...

Skelbiamas Neringos savivaldybės meno stipendijos laimėtojas!

6 8
Siekdama skatinti Lietuvos meno kūrėjus, Neringos savivaldybės taryba kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija, nuo 2012-ųjų įsteigė Neringos savivaldybės meno stipendiją, skirtą vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalams.

Skaityti daugiau...

Paroda „Lipti nematomomis struktūromis. Apie ritualines disciplinuojančias praktikas. III dalis: Žeimiai“ liepos 30 – rugpjūčio 28 dienomis

Climbing invisible structures 3
 
Paroda „Lipti nematomomis struktūromis. Apie ritualines disciplinuojančias praktikas. III dalis: Žeimiai“ yra trečioji ir pastutinė Lietuvoje organizuojama projekto paroda, kurioje eksponuojami septynių menininkų kūriniai. Atsikartojanti kaip buvusiųjų aidas ir lipdama per skirtingas eksponavimo vietas, paroda pati tampa ritualu ir praplečia laipiojimo bei kopinėjimo žemėlapius nuo meno centrų iki kultūros istorijos periferijų. Šįkart ji kviečia į rezidencijų centrą JO JO, įsikūrusį Jonavos rajone esančioje Žeimių dvaro sodyboje.
 
Paroda atidaroma liepos 30 d., šeštadienį, 17 val. Rezidencijų centre JO JO, Žeimių dvaro sodyboje, (Draugystės g. 28, Žeimiai, Jonavos rajonas, Lietuva). Atidarymo dieną vyks Žemių dvarui pritaikytas Gunnhildur Hauksdóttir performansas „Penki piešiniai“ (17:30) ir Eglės Budvytytės performansas „Riedlenčių malda arba Kakta žemiau širdies“ (18:00).

Skaityti daugiau...

Šeštasis simpoziumas Interformatas: apie hibridines prigimtis vyks liepos 23-25 d.

 Simpoziumas

Liepos 23-25 d. VDA Nidos meno kolonijoje vyksiantis 6-asis Interformato simpoziumas „Apie hibridines prigimtis“ (orig. pav. Hybrid Natures) į dviejų parų bendruomenę suburs daugiau kaip 25 menininkus, mokslininkus, kuratorius, rašytojus ir architektus apmąstyti ir patirti hibridinius būvius, prigimtis ir peizažus Nidoje. 

Skaityti daugiau...

Kviečiame skaityti 7-ąjį Nidos meno kolonijos žurnalą skaitmeniniu būdu

galinis virselis-02 2

Ši geltona reiškia, kad sulaukę vasariškų karščių, 7-ąjį VDA Nidos meno kolonijos žurnalą įkeliame į Jums patogų elektroninį (PDF 13,2 MB) formatą ir kviečiame sklaidyti / skaityti / susipažinti su tuo, kas kolonijoje įvyko 2014-ųjų birželio – 2015-ųjų rugsėjo laikotarpiu. Popierinį (160 psl.) žurnalą galite rasti Nidos meno kolonijoje arba Nidos meno kolonijos biure Vilniaus dailės akademijoje, Maironio g. 6, Vilniuje, 226 kabinete.

Skaityti daugiau...